Boj o Bohemians vrcholí aneb Kapr proti Klokanům

Sport Sport, Red Spo
11. 12. 2008 22:00
Dva kluby Bohemians se "spojily" a chtějí "své" hráče
Někteří fanoušci chodí na první i druhou ligu
Někteří fanoušci chodí na první i druhou ligu | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zajímavý zvrat nastal ve čtvrtek v kauze fotbalového klubu Bohemians. Ředitel prvoligového celku Bohemians Praha Karel Kapr oznámil spojení s Michalem Vejsadou, majitelem původní FC Bohemians Praha, a.s., toho času v konkurzu.

"Naše první kroky povedou k tomu, abychom se spojili, pravou Bohemku vyvedli z konkurzu, poplatili věřitele a společně pokračovali v tradici a historii klubu Bohemians Praha. Chceme vybudovat jednu Bohemku," prohlásil na tiskové konferenci Kapr.

Zároveň sdělil, že současný správce konkurzu Pavel Tuma podal žádost o zrušení přeregistrace asi 500 hráčů, které získala z Vejsadovy Bohemky nyní druholigová Bohemians 1905.

Mezi nimi se objevují i jména fotbalistů, o které je v současnosti na přestupovém trhu velký zájem, jako jsou Jan Morávek a Daniel Huňa. Týká se to i mladého nadějného záložníka Václav Kadlece, jenž letos v létě přestoupil z Ďolíčku do Sparty.

Čtěte více: Třetí Bohemians zpět ve hře? Chtějí hráče i 2. ligu

Kapr zároveň očekává, že se situací bude zabývat na svém úterním zasedání výkonný výbor fotbalového svazu. Ředitel legislativy ČMFS Marcel Petrásek však vzhledem k čerstvosti prohlášení zařazení na program schůze nepředpokládá.

Obavy, že by se současný lídr druhé ligy Bohemians 1905 mohl přes zimu přijít o některé hráče, nemá ani jejich ředitel Lukáš Přibyl.

"Podali jsme vylučovací žalobu na to, že hráči nejsou součástí konkurzní podstaty, a soud ještě nerozhodl. Hráči jsou zaregistrováni u nás, na tom se nic nemění," cituje server sportovninoviny.cz Přibyla.

Kauza Bohemians se táhne českým fotbalem od roku 2005, kdy se klub FC Bohemians Praha kvůli finančním problémům dostal do konkurzu a přišel o profesionální licenci.

Příznivci "Klokanů" však uspořádali sbírku a založili Družstvo fanoušků Bohemians, jemuž se podařilo získat s pomocí ČMFS hráče z FC Bohemians Praha. Klub začal poté hrát pod názvem Bohemians 1905 Českou fotbalovou ligu.

Naopak současní prvoligoví Bohemians Praha nemají s původní Bohemkou kromě názvu nic společného. Ten si Karel Kapr pouze pronajímá pro svůj fotbalový klub ze Střížkova od TJ Bohemians Praha.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy