Bohemians získali ze Sparty Schicka, Jablonec Trávníka

ČTK ČTK
23. 6. 2015 10:29
Devatenáctiletý útočník už loni na podzim nakoukl do prvního týmu Sparty a připsal si čtyři ligové starty, ale pak ho přibrzdilo zranění.
Patrik Schick
Patrik Schick | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ofenzivu fotbalistů Bohemians Praha 1905 posílí talentovaný útočník Patrik Schick, který přichází na roční hostování ze Sparty. Oba kluby to oznámily na svých webech.

Devatenáctiletý útočník už loni na podzim nakoukl do prvního týmu Sparty a připsal si čtyři ligové starty, ale pak ho přibrzdilo zranění. Nyní by v konkurenci Davida Lafaty, Martina Nešpora a nové posily Kehindeho Fataie dostal málo prostoru, proto ho Sparta uvolnila do vršovického klubu.

Schick se může pokusit nahradit Ivana Lietavu či Elvise Bratanoviče, kteří po minulé sezoně v Bohemians skončili.

Jablonec získal Trávníka

Posilu v úterý získali také fotbalisté Jablonce. Do středu zálohy přichází ze Slovácka český reprezentant do 21 let Michal Trávník, jehož přestup potvrdil deníku Sport majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

"Jsme domluvení. Řešili jsme to někdy před týdnem. Jablonec byl nejrychlejší," řekl Sportu Zemek.

Jablonec už pro novou sezonu získal z Plzně útočníky Tomáše Wágnera a Stanislava Tecla. Blízko je také příchod pravého beka Vjačeslava Karavajeva.

Jednadvacetiletý střední záložník Trávník patří mezi velké talenty. V lize už má odehráno 55 zápasů, v nichž vstřelil pět branek. Prošel i všemi mládežnickými reprezentacemi a momentálně startuje na domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy