Bohemians po povedené první půli porazili na úvod sezony Slovácko

22. 7. 2018 16:56
Pražané rozhodli zápas prvního kola už v úvodním dějství, kdy se trefili Josef Jindřišek a z penalty Dominik Mašek. V 77. minutě snížil z pokutového kopu Vlastimil Daníček.
Fotbalisté Bohemians vykročili do ligy vítězně
Fotbalisté Bohemians vykročili do ligy vítězně | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 vstoupili do nové ligové sezony vítězstvím 2:1 nad Slováckem. "Klokani" v nejvyšší soutěži bodovali naplno po sedmi utkáních, naopak Slovácko protáhlo čekání na ligovou výhru na šest duelů.

Bohemians vyhráli v prvním kole po sedmi letech. "Jsou to nesmírně důležité tři body se soupeřem, s kterým nehrajeme rádi. Pokaždé je to nechutný soupeř. Jsme rádi, že ho máme za sebou, že jsme přerušili sérii sedmi zápasů bez vítězství a Bohemka po dlouhých letech získala v prvním kole tři body," řekl novinářům trenér Bohemians Martin Hašek starší.

Bohemians začali lépe a v desáté minutě šli do vedení. Dostálův dlouhý aut odvrátila obrana Slovácka jen těsně za vápno, kam si naběhl Jindřišek a z voleje uklidil míč do sítě. Sedmatřicetiletý kapitán Pražanů dal první soutěžní gól od listopadu 2015.

"Sám jsem hrabal v paměti, kdy jsem naposledy dal gól. Jsem rád, že to tam konečně padlo. Je to z voleje, když to člověk trefí, většinou jsou tyhle góly pěkné. Už jak jsem to trefil, tak jsem se pomalinku radoval. Sedlo mi to krásně," pochvaloval si Jindřišek.

Slovácko poprvé zahrozilo až v polovině úvodního dějství, kdy Janoškův centr z přímého kopu nebezpečně prolétl domácím vápnem. Po půlhodině hry pak hostující Kuchta v dobré pozici hlavičkoval do míst, kde stál Fryšták.

Jinak byli v první půli lepší Bohemians. Ve 32. minutě prošel až do vápna Reiter a hosty zachránil brankář Daněk. Pět minut před pauzou už domácí přidali pojistku. Janošek v pokutovém území zatáhl Maška a sám faulovaný hráč s přehledem proměnil nařízenou penaltu střelou na opačnou stranu, než kam skočil gólman. "Klokani" po sedmi zápasech v ligovém duelu skórovali více než jednou.

"První poločas z naší strany baroko, tam snesou měřítko tři hráči. Jsem hodně vykulený z toho, že dokážeme takhle přistoupit k zápasu. Jako první poločas nemůžeme hrát žádný zápas, s takovým výkonem bychom neporazili žádný profesionální tým," zlobil se trenér Slovácka Michal Kordula.

Už v 36. minutě stáhl ze hry Machalíka, hned po přestávce sáhl i k druhému střídání a jeho svěřenci přidali. Po hodině hry vypálil těsně nad bývalý hráč Bohemians Kuchta, který vzápětí vystihl Fryštákovu chybu při rozehrávce, ale potrestat ji nedokázal. Sadílek poté vystřelil kousek vedle.

Domácí začali hrát pasivně, tým z Uherského Hradiště však postrádal důraz v zakončení, jako v 68. minutě, kdy dva hráči na malém vápně promáchli.

V 76. minutě už "klokany" stihl trest. Vaníček v rohu vápna fauloval Jurošku a Daníček z penalty snížil, i když Fryšták vystihl směr střely. Kapitán Slovácka dal předchozí soutěžní gól na jaře při domácím triumfu 1:0 nad Bohemians. Hostující celek skóroval ve vzájemných soubojích poprvé po šesti utkáních.

V 85. minutě mohli domácí znovu odskočit do dvougólového vedení, ale střídající Kabajev při úniku dvou hráčů na brankáře nepřihrál a zvolil kličku, kterou Daněk vystihl. Hosté dostali Pražany pod drtivý tlak, ale nesrovnali ani z velkého závaru po rohu.

"Druhý poločas jsme se zlepšili, přitlačili jsme Bohemku. Ale ve fotbale to funguje tak, že jakmile tomu nedáte od první minuty to, co se tomu má dát, tak vám to fotbalový bůh nevrátí," uvedl Kordula.

"První poločas jsme dominovali, ale druhý už byl jiný příběh. Odešli nám kondičně Reiter a Juliš, začali jsme bránit a kombinačně velmi dobrý soupeř vycítil šanci. Čekali jsme jak na smilování, až rozhodčí pískne konec," doplnil Hašek.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)

Branky: 10. Jindřišek, 40. Mašek z pen. - 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hock. ŽK: Záviška - Petr, Juroška. Diváci: 4812.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Reiter (73. Záviška), F. Hašek, Vaníček (78. Švec) - Mašek - Juliš (67. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Janošek (46. Havlík) - Navrátil, Daníček, Machalík (36. Sadílek), Petr - Kuchta (84. Kubala). Trenér: Kordula.