Bohemians 1905 se vrací do vršovického Ďolíčku

Sport Sport
1. 6. 2012 17:17
Klokani se po dvouletém exilu vracejí na svůj domovský stadion
Zaplněný Ďolíček fandí - Bohemians vs. Žižkov.
Zaplněný Ďolíček fandí - Bohemians vs. Žižkov. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V letošním roce fanoušky Bohemians 1905, kteří sestoupil z první ligy a na jaře v soutěži vyhráli pouhý jeden zápas, mnoho zpráv nepotěšilo.

Radost jim ale patrně udělá páteční oznámení, zveřejněné na oficiálních stránkách klubu, v němž se praví, že novou sezonu ve druhé lize sehrají Bohemians na svém oblíbeném stadionu "v ".

"S definitivní platností je možno prohlásit, že od příští sezony, tj. od sezony 2012/13, bude hrát mužstvo Bohemians 1905 svá domácí utkání na stadionu v Ďolíčku," píše se v prohlášení. "Dnešního dne byla uzavřena nájemní smlouva na stadion mezi vlastníky stadionu a naším klubem"

"Klokani" poslední dva ročníky Gambrinus ligy strávili v exilu na stadionu v Edenu, kde se jim dařilo spíše střídavě.

V první sezoně zde i přes mizivou podporu ze strany fanoušků vybojovali šesté místo, letos ale z první ligy sestoupili.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy