Bohemians 1905 se vrací do vršovického Ďolíčku

Sport Sport
1. 6. 2012 17:17
Klokani se po dvouletém exilu vracejí na svůj domovský stadion
Zaplněný Ďolíček fandí - Bohemians vs. Žižkov.
Zaplněný Ďolíček fandí - Bohemians vs. Žižkov. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - V letošním roce fanoušky Bohemians 1905, kteří sestoupil z první ligy a na jaře v soutěži vyhráli pouhý jeden zápas, mnoho zpráv nepotěšilo.

Radost jim ale patrně udělá páteční oznámení, zveřejněné na oficiálních stránkách klubu, v němž se praví, že novou sezonu ve druhé lize sehrají Bohemians na svém oblíbeném stadionu "v ".

"S definitivní platností je možno prohlásit, že od příští sezony, tj. od sezony 2012/13, bude hrát mužstvo Bohemians 1905 svá domácí utkání na stadionu v Ďolíčku," píše se v prohlášení. "Dnešního dne byla uzavřena nájemní smlouva na stadion mezi vlastníky stadionu a naším klubem"

"Klokani" poslední dva ročníky Gambrinus ligy strávili v exilu na stadionu v Edenu, kde se jim dařilo spíše střídavě.

V první sezoně zde i přes mizivou podporu ze strany fanoušků vybojovali šesté místo, letos ale z první ligy sestoupili.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy