Boateng dostal na ulici pěstí, utrpěl lehké zranění

ČTK ČTK
27. 12. 2013 8:43
Fotbalista Schalke Kevin-Prince Boateng se stal na první svátek vánoční obětí násilného útoku.
Boateng ještě v dresu AC Milán
Boateng ještě v dresu AC Milán | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem - Fotbalista Schalke Kevin-Prince Boateng se stal na první svátek vánoční obětí násilného útoku. Ghanského reprezentanta napadl na ulici v městě Kaarst u Düsseldorfu muž a lehce ho zranil. Šestadvacetiletý záložník byl v nemocnici ošetřen s pohmožděninami na zádech a týlu.

Podle deníku Bild byl Boateng napaden, když v Kaarstu ve středu odcházel z domu své bývalé manželky Jenny, kde byl navštívit jejich společného pětiletého syna Jermaina Prince. Poté, co fotbalista vyšel na ulici, uhodil ho muž do tváře a utekl. Boateng upadl na vázu stojící před domem a rozbil ji.

Berlínský rodák Boateng, jenž do Schalke přestoupil v srpnu z AC Milán, po útoku odjel domů a až tam zavolal policii. Jeho právní zástupce podal na neznámého pachatele trestní oznámení kvůli ublížení na zdraví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Advokát soudu EU: Rakouské omezování přídavků na děti porušuje unijní právo

Rakouské omezování výše přídavků na děti žijící v cizině, které se týká mimo jiné tisíců Čechů, porušuje právo Evropské unie. K tomuto závěru ve čtvrtek dospěl generální advokát Soudního dvora EU, podle něhož by proto soudci měli vyhovět žalobě Evropské komise a nařídit Vídni zrušení této úpravy zavedené před třemi lety.

Cizinci pracující v Rakousku mají podle soudního poradce unijními předpisy zaručena stejná práva jako Rakušané. Pro soud není jeho stanovisko závazné, ve většině případů k němu však přihlíží. Konečný verdikt by měl padnout během několika měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy