Blamáž odvrátil Benzema. Kanonýr Realu otočil výsledek zápasu proti Eibaru

6. 4. 2019 18:48
Fotbalisté Realu Madrid otočili ve španělské lize domácí utkání s Eibarem a po dvou trefách Karima Benzemy ze druhého poločasu zvítězili 2:1.
Karim Benzem slaví trefu do sítě Eibaru
Karim Benzem slaví trefu do sítě Eibaru | Foto: Reuters

Ve čtvrtém zápase po návratu trenéra Zinédina Zidana "Bílý balet" potřetí vyhrál a napravil středeční porážku od Valencie.

Hosté šli na stadionu Santiaga Bernabéua překvapivě do vedení v 39. minutě, kdy si Cardona po Escalanteho kolmici položil brankáře Navase a pohodlně zakončil. Benzema ale dvěma gólovými hlavičkami z 59. a 81. minuty skóre otočil. Se 17 trefami se francouzský kanonýr posunul na čtvrté místo v ligové tabulce střelců.

Fotbalisté Barcelony porazili v souboji prvních dvou týmů španělské ligy Atlético Madrid 2:0 a zvýšili náskok v čele tabulky na jedenáct bodů. O výhře rozhodli obhájci titulu až brankami Suáreze a Messiho v poslední pětiminutovce, přestože hosté hráli přes hodinu v oslabení.

Ve šlágru kola mohl otevřít skóre po čtvrthodině hry Alba, domácí levý bek ale trefil jen tyč Oblakovy brány. V 28. minutě byl ale po slovní inzultaci rozhodčího přímo vyloučen Costa a Atlético hrálo zbytek utkání v deseti.

Barcelona ale dlouho nemohla početní převahu zužitkovat, především kvůli vynikajícímu výkonu brankáře Oblaka. Až v 85. minutě se prosadil umístěnou střelou o tyč dvacátým gólem v sezoně Suárez. Vzápětí přidal pojistku lídr tabulky střelců Messi, který zaznamenal 33. ligovou trefu v ročníku. Navíc si připsal 335. výhru v La Lize, čímž se osamostatnil v čele historických statistik před bývalým brankářem Realu Ikerem Casillasem.

Trenér Diego Simeone neuspěl proti katalánskému velkoklubu ani v 15. ligovém utkání. Atlético má po porážce už jen dvoubodový náskok na třetí Real Madrid.

Valencie překvapivě prohrála 0:2 na hřišti předposledního Vallecana. "Netopýři" přišli o svou rekordní sérii 17 utkání bez porážky a po dohrání kompletního kola mohou spadnout mimo pohárové příčky.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo: Girona - Espaňol Barcelona 1:2 (80. Stuani z pen. - 59. a 89. Darder), Real Madrid - Eibar 2:1 (59. a 81. Benzema - 39. Cardona), Vallecano - Valencie 2:0 (32. De Tomás, 90.+1 Suarez), FC Barcelona - Atlético Madrid 2:0 (85. Suárez, 87. Messi).

1. FC Barcelona 31 22 7 2 81:31 73
2. Atlético Madrid 31 18 8 5 45:21 62
3. Real Madrid 31 19 3 9 55:37 60
4. Getafe 30 12 11 7 37:27 47
5. FC Sevilla 30 13 7 10 49:37 46
6. Valencie 31 10 16 5 33:26 46
7. Alavés 30 12 8 10 31:37 44
8. Bilbao 30 10 13 7 33:34 43