Blamáž mistra z Mnichova, Bundeslize vládne Schalke

Martin Jůzek, maj
21. 9. 2008 18:55
Bayern Mnichov - Werder Brémy 2:5
Všichni sledují, kam jde balon. Ke smůle van Buytena a brankáře Rensinga skončila střela Rosenberga v síti | Foto: Reuters

Mnichov - V nečekanou gólovou kanonádu se proměnil sobotní šlágr Bundesligy mezi Bayernem Mnichov a Werderem Brémy.

Potkali se dva zástupci Německa v letošním ročníku Ligy mistrů a vzhledem k dominanci a statistikám byl favoritem duelu bavorský celek.

Jenže předpoklady vzaly brzo za své a hosté překvapivým způsobem ukončili neporazitelnost svěřenců Jürgenna Klinsmanna. Nejen v této sezoně, ale i na domácí půdě, kde předtím mnichovský klub neprohrál 24 zápasů.

Skóre zápasu otevřel po půlhodině hry Rosenberg, jenž přehodil brankáře Rensinga. Klíčový okamžïk utkání přišel na konci prvního poločasu. Gólman Bayernu zaváhal proti pokusu Özila a pro Nalda nebyl problém poslat míč do sítě.

Do druhého dějství udělal domácí kouč dvě změny, ale na hřišti se to nijak neprojevilo. Podolski s Tonim, kteří tvořili útok červenobílých, se těžko prosazovali a bylo vidět, že jim chybí Klose, jenž se zranil při Lize mistrů v Bukurešti.

Udeřilo znovu na druhé straně. Nejprve se v 54. minutě trefil aktivní Özil, o chvíli později dokonal naprostou destrukci Bayernu Pizarro. Přesně ten peruánský kanonýr, který šest let kopal za Bayern a přes Chelsea se dostal do Brém.

To nebylo vše. Na 5:0 zvyšoval v 67. minutě Rosenberg a s domácími fotbalisty to vypadalo hodně bledě. Werder ale povolil a už se nehnal za dalšími góly.

Bayern za pískotu diváků alespoň snížil - dvakrát se prosadil Borowski. Blamáž však neodvrátil, stejně jako konec neporazitelnosti, jenž přišel s takovým krutým výsledkem 2:5. Brémy se po sobotě vyšvihly na čtvrtou pozici, Mnichovští jsou hned za nimi.

Gólman Drobný vychytal Hertě výhru.
Gólman Drobný vychytal Hertě výhru. | Foto: Hertha Berlín

Fenin čeká s Frankfurtem na výhru

Tabulce Bundesligy teď vévodí Schalke, které porazilo v utkání pátého kola Frankfurt.

Jediným střelcem zápasu se stal hostující obránce Ochs, jenž se ještě před koncem prvního poločasu trefil do vlastní brány.

V dresu Eintrachtu odehrál 85 minut reprezentační útočník Martin Fenin, ale on i jeho spoluhráči marně hledali recept na překonání domácí defenzivy. Možná i proto, že téměř hodinu bojovali bez vyloučeného Heninga.

Pro Frankfurt to znamená, že mu nyní patří až sedmnáctá (sestupová) příčka, když ze čtyř zápasů uhrál jen dvě remízy.

Lépe na tom je Hertha Berlín s českým gólmanem Jaroslavem Drobným. Ta si v sobotu přivezla z Mönchengladbachu těsnou výhru 1:0. Domácí měli smůlu, Neuville dvakrát orazítkoval tyč a další šance Borussie zastavil právě Drobný.

Cenné vítězství, premiérové v sezoně, mohla slavit Arminia Bielefeld. Před vlastními fanoušky porazila nováčka z Kolína nad Rýnem 2:0 a byl u toho i český obránce Radim Kučera.

Hoffenheim senzačně druhý

V neděli se mohl na první místo Bundesligy vrátit Hamburk, který hrál na půdě ambiciózního Wolfsburgu. Jenže svěřenci Martina Jola promarnili svou šanci a prohráli po bezkrevném výkonu 0:3.

Domácí dostal do vedení Dejagah, který po čtvrthodině zakončil povedenou ranou snad první vážný útok Wolfsburgu. O chvíli později už na světelné tabuli svítil rozdíl dvou branek, to se trefil Madlung.

V 28. minutě přidal třetí gól Grafite a do konce zápasu se již nic výrazného neudálo. V dresu hostujícího HSV nastoupil i David Jarolím, odehrál celý zápas, ale prohru svého týmu neodvrátil. Jan Šimůnek se opět nedostal ani na lavičku náhradníků.

Další český fotbalista zasáhl do střetnutí mezi Stuttgartem a Karlsruhe. Janu Šimákovi se však moc nedařilo. Stejně jako při čtvrtečním Poháru UEFA střídal po prvním poločase, když spálil dvě velké šance domácích.

Stuttgart nakonec vyhrál díky německému reprezentačnímu kanonýrovi Gomezovi a Rumunovi Maricovi 3:1. Posledním nedělním duelem byl zápas mezi Hoffenheimem a Dortmundem. A přinesl velké překvapení.

Nováček Bundesligy už potřetí v sezoně zvítězil, tentokráte vysoko 4:1, když bosenský útočník Ibiševič přidal ke svým dosavadním čtyřem zásahům další dva.

Tento nedělní úspěch katapultoval Hoffenheim na druhé místo Bundesligy hned za Schalke. Borrusia je osmá, ovšem rozdíly mezi prvním a desátým celkem německé nejvyšší soutzěže činí jen tři body.