Bizarní výhra. Fanoušek si nechal od švédských reprezentantů vytetovat dalekohled

Rudolf Černík
14. 11. 2019 10:08
Švédský fanoušek Anders Thörnvall se stal na pár hodin hlavním sponzorem tamní fotbalové reprezentace. A hráči národního týmu mu splnili jedno nevšední přání.
Tetování švédského fanouška | Video: Youtube.com

Pětadvacetiletý obchodník ze Stockholmu vyhrál v soutěži titulárního sponzora švédské fotbalové reprezentace právo vydávat se sám za mecenáše týmu. A tak místo názvu firmy Svenska Spel se na soupravách hráčů skvělo Thörnvallovo jméno a fotka…

To však ale ještě nebylo všechno. Mladý muž, v tu chvíli hlavní sponzor, měl ještě jedno přání. Chtěl, aby mu jeho oblíbení hráči - Viktor Lindelöf a John Guidetti - udělali tetování. "Je to pro ně čest, že mohou potetovat hlavního sponzora," směje se Thörnvall ve videu, které k příběhu vzniklo.

V dočasný tetovací salón se proměnila šatna švédského mužstva, které se připravuje na páteční duel kvalifikace o postup na Euro 2020 proti Rumunsku. Guidetti, útočník španělského Alavésu, prozradil, že už to s tetovací jehlou zkoušel. "Já nikdy," doplnil ho Lindelöf, zadák Manchesteru United. "Jsem nervózní," přiznal.

Thörnvall, jenž měl dosud jen malé tetování na ruce, si pak z obou hvězd pěkně vystřelil. "Jsme celí zvědaví, co budeme tetovat," ptali se "sponzora". "Je to Florentská Madonna," vytáhl Thörnvall náročný obrázek. "Děláš si srandu?" zhrozil se Guidetti. "Nedělej, že to není vtip," přidal se kolega. "Nemožné. V žádném případě. Musí to být jen pár jednoduchých čar," bránili se fotbalisté.

Zatímco zděšeně rozebírali, kdo tedy udělá jakou část tetování, Thörnvall vyprskl smíchy. "Upřímně řečeno, bylo by mi tě líto, ty bys s tím musel žít," ulevilo se Guidettimu.

Thörnvall pak ukázal skutečný obrázek, který si vybral - dalekohled. Za chvíli už si fotbalisté natahovali rukavice. "Takže co od nás očekáváš?" ptali se svého zákazníka. "Že to bude zábava," odpověděl Thörnvall. "Obdivuju tvůj přístup," svěřil se Lindelöf. "Ve škole jsem měl z výtvarky B+," prozradil zadák Manchesteru lepší dvojku. "To plus je tam důležité," utěšil ho Thörnvall.

Pak už se fotbalisté dali do díla. Tatérsky zkušenější Guidetti se chopil jehly jako první. "Je to nějaké tmavé. Většinou to není tak tmavé, když tetuješ lidi," divil se útočník a očima hledal pomoc u Andyho Blanka, profesionálního tatéra, který měl v práci oba fotbalisty, a u natáčení byl pro jistotu přítomný.

Pak k Thörnvallově paži zasedl Lindelöf. "Hrát na Old Trafford je proti tomuhle nic. Kámo, tohle je na celý život," přiblížil tlak, jaký v ten moment cítil. "Až to skončí, tak udělám tetování já vám, jo?" navrhoval Thörnvall. "Ještě si o tom promluvíme," vyděsil se Guidetti a zkontroloval, jak si vede jeho parťák. "Tady jsi měl udělat kruh," poučil ho. "Fakt? To je zlý," zastyděl se Lindelöf. "Nesmíš to ukazovat lidem zblízka," poradili pak své oběti.

Thörnvall, jemuž fotbalisté ještě vytetovali pod obrázek iniciály svých křestních jmen, však byl s výsledkem spokojený. "Jsem šťastný. Překonalo to moje očekávání. Oba si vedli skvěle a ani to moc nebolelo," pochválil své nové kamarády.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy