Bizarní stížnost v asijské Lize mistrů: Kouč Villas-Boas nařkl soka, že zinscenoval tři autonehody

Rudolf Černík
17. 9. 2017 9:27
Všechno pro postup! K sabotérským akcím sáhl podle trenéra čínského fotbalového klubu SIPG Šanghaj soupeř z Kantonu v asijské Lize mistrů.
André Villas-Boas
André Villas-Boas | Foto: Reuters

Šanghaj - Dělali všechno možné, aby nás rozhodili. Dokonce zinscenovali i dopravní nehody. S poněkud bizarním obviněním přišel André Villas-Boas, fotbalový kouč čínského SIPG Šanghaj, po čtvrtfinále asijské Ligy mistrů proti Kuang-čou Evergrande. To shodou okolností vede další světově známý kouč, Brazilec Felipe Scolari.

"Při cestě autobusem způsobila dvě různá auta celkem tři nehody. Chtěli nám zkomplikovat dopravu na zápas a rozhodit nás. Tenhle klub má páky na to, aby podobné věci zařídil," obvinil portugalský kouč rivalský čínský tým.

A nebyla to podle bývalého kouče Porta a Chelsea jediná záškodnická akce, ke které se celek z Kantonu snížil. "Dělali všechno pro to, abychom se nemohli ubytovat v žádném hotelu ve městě," přidal Villas-Boas.

Taktika Kantonským skoro vyšla. V prvním duelu Šanghaj doma vyhrála 4:0 a o postupujícím se zdálo být rozhodnuto, jenže sabotážemi vystresovaný tým úterní odvetu stejným poměrem prohrál.

Šlo se do prodloužení a v něm se zase děly věci. Tým Villase-Boase dostal dvě červené karty, přesto vstřelil gól. Rozhodčí ovšem soupeři věnoval minutu před koncem prodloužení pokutový kop, z něhož Evergrande vyrovnalo, a protože v soutěži neplatí pravidlo o gólu na hřišti soupeře, kopaly se penalty.

Při nich dostal brankář hostů žlutou kartu (Villas-Boas: "Nikdy, nikdy jsem neviděl, aby k něčemu takovému při rozstřelu došlo. Bylo to absolutně ponižující."), přesto se nakonec radovala Šanghaj. A je jasné, že na tenhle sladký postup všem ústrkům navzdory hned tak nezapomene…