Bitva Tuniska s Angolou skončila remízou. Postupují oba

ip
31. 1. 2008 20:31
Ve skupině skončily naděje Senegalu a Jihoafrické republiky
Jihoafrický Zuma a angolský Asha bojují o míč v dalším zápase fotbalového mistrovství Afriky | Foto: Reuters

Praha - Fotbalový Africký pohár má za sebou všechna utkání základních skupin. Čtvrteční dohrávky ve skupině D rozhodly, že zbývajícími postupujícími jsou týmy Tuniska a Angoly.

Vítěz z roku 2004, tým Tuniska, se utkal v přímém souboji právě s Angolou a oběma týmům stačila před úvodním hvizdem k postupu i remíza.

Zápas samotný proto příliš vzruchu nenabídl a v prvním poločase se dostal do jediné vážné šance tuniský Jomaa, avšak svou střelou brankáře Lamu nepřekonal.

Podobně dopadl ve druhém poločase na druhé straně Maurito, jenž nevyzrál na brankáře Kasraouio.

Smírně skončil i duel Senegalu s JAR

Ve druhém čtvrtečním utkání na sebe narazily týmy Senegalu a Jihoafrické republiky. Oba celky bojovaly alespoň o teoretickou naději postupu, kterou by jim zajistila pouze výhra.

Lépe za ní vykročili Jihoafričané, kteří se dostali po necelé čtvrthodině van Heerdenovým gólem do vedení.

Senegal však nesložil zbraně a odpověděl ještě v první půli. Po přihrávce Salla se dostal za obranu Henry Camara a tváří v tvář brankáři Josephsovi nezaváhal.

Oboustranně ofenzivní fotbal poté pokračoval i ve druhé půli

V 57. minutě mohl strhnout vedení opět na stranu Jihoafričanů Tshabalala, ovšem jeho rána skončila jen na tyči senegalské branky.

Reputaci si záložník klubu Kaiser Chiefs nespravil ani v nastaveném čase, když jeho centr skončil opět na brankové konstrukci brankáře Coundoula. Z následné dorážky nevytěžil nic ani dobíhající Chagangu.

A když v sedmé minutě nastaveného nezamířil dobře ani Henry Camara, rozešli se oba týmy smírně 1:1.

Postupující Tunisko se nyní utká ve čtvrtfinále s Kamerunem. Angolu naopak čeká souboj s Egyptem. Utkání se hrají v pondělí 4.února.

Tunisko - Angola 0:0