Bílkův tým na Ukrajině? Jen za peníze na Sport1

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 8. 2012 10:00
Pro Českou televizi je přátelský duel fotbalistů ve Lvově příliš drahý
Zatím poslední duel sehráli Češi na Euru s Portugalskem. Teď je čeká příprava na Ukrajině
Zatím poslední duel sehráli Češi na Euru s Portugalskem. Teď je čeká příprava na Ukrajině | Foto: Reuters

Lvov - Že by se po čtvrtfinálové účasti Bílkových chlapců na Euru 2012 rozpoutalo v zemi fotbalové šílenství, se rozhodně říct nedá.

Svědčí o tom "rvačka" o vysílací práva na středeční přípravný duel v ukrajinském Lvově....

"Na to, že je to přátelské utkání, chtěl držitel práv neúměrné peníze," vysvětlil nezájem České televize Jiří Ponikelský, šéf kanálu ČT4.

"Ne, pravděpodobně to vysílat nebudeme," vzkázal zase Marek Kindernay z Novy.

Sport1: loni Plzeň, letos Liberec i Sparta

Zadarmo tedy fotbal neuvidíte. Uspějí ti, kteří mají v nabídce kabelových televizí nebo na satelitu zaplacený kanál Sport1.

"Ano, zápas z Ukrajiny ve středu od 20 hodin vysíláme," říká Stanislav Jantoš z české pobočky Sport1.

"Loni jsme oslovili naši maďarskou centrálu s tím, že bychom rádi oživili naši nabídku. Uvolnily se nějaké finační prostředky, a proto jsme například před rokem mohli odvysílat celou kvalifikační cestu Plzně do Ligy mistrů," říká Jantoš.

"A letos jsme v tomto trendu pokračovali. Díky nám mohli čeští diváci vidět oba zápasy Liberce s Kluží nebo utkání Sparty na stadionu vídeňské Admiry," říká muž z české pobočky Sport1.

Ceny jsou stejné, na co ČT nezbylo, Sport1 zaplatí

Tento kanál, spolu se sesterským Sport2, býval původně součástí vysílání maďarské televize, pak přešel pod společnost Chello Central Europe, která provozuje i kanály jako Spektrum, TV Paprika a podobně.

"Na trhu s televizními právy pro nás platí stejné ceny jako pro naše konkurenty," odmítá Jantoš, že pro televize tohoto typu by byly přenosy k mání za levnější peníz než pro ČT či Novu, které vysílají celoplošně a bez placení (v případně Novy s výjimkou kanálu Nova Sport).

"Využíváme toho, že velké televize nasměrovaly velké finanční prostředky na jiné sportovní události, my se koncentrujeme na ty, které už se jim do rozpočtu nevešly," odkazuje Jantoš na to, že ČT platí obrovské peníze třeba za vysílání Eura 2012 nebo OH 2012.

On-line reportáž z utkání ve středu od 20 h každopádně přinese i deník Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Dálnici D11 zablokoval ve směru na Hradec Králové kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 je ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. U Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stojí napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, předpoklad obnovení provozu zatím není znám, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Dálnici D11 zablokoval na 64. kilometru kamion, který dostal smyk, zůstal stát napříč vozovkou. Situaci navíc komplikuje cisterna, která zůstala stát na krajnici a brání kamionu v manévrování.

Policisté zjišťují, jestli bude třeba ke zprovoznění dálnice nutné použít odtahovou techniku, nebo se situaci podaří vyřešit jinak, uvedla Pižlová krátce po 20:30. Odhad znovuzprovoznění dálnice proto nelze určit. Směr na Prahu jezdí normálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy