Bílek o Černé Hoře: Sehnat DVD a nedostat doma gól

Sport Sport
13. 10. 2011 14:25
Trenér reprezentace komentuje los baráže
Michal Bílek čeká baráž, v níž nepadne moc gólů
Michal Bílek čeká baráž, v níž nepadne moc gólů | Foto: Reuters

Praha - Z reakce Michala Bílka na barážový los je zřejmá opatrnost.

Česko se ještě někdy s Černou Horou nestřetlo, takže reprezentační trenér vlastně neví, do čeho ve finálovém dvouutkání o účast na Euru 2012 jde.

"Zajímavé je, že až na Anglii doma nikomu nedokázali dát v kvalifikaci více než jeden gól. A to mají takového útočníka, jakým je Mirko Vučinič z Juventus Turín. Do zápasů je už krátká doba. Seženeme si co nejvíce DVD se zápasy, hlavně z posledního období," prohlásil Michal Bílek.

Manažer národního týmu Vladimír Šmicer si sice s trenérem Michalem Bílkem přáli, aby se hrálo nejprve venku, ale ani opačná varianta prý není špatná.

Čtěte také:

"Je to takový neutrální los. Turky jsme nechtěli nikdo, další varianty byly poměrně vyrovnané. Moc informací o nich zatím nemáme, ale začneme je získávat takřka okamžitě, abychom byli dostatečně připraveni," shodl se Šmicer v prvních krocích s Bílkem.

Bílek: Čekám těsné zápasy

"První zápas hrajeme doma. Obecně se traduje, že je lepší hrát odvetu doma. Očekávají se dva výsledkově těsné zápasy, ve kterých nemusí padnout hodně branek, podpora diváků v rozhodujících fází je jistě výhodou, může se hrát prodloužení a i proto je domácí odveta důležitá. Hodně ale závisí na tom, jak první zápas dopadne," konstatoval Bílek.

Doma chce hrát v každém případě "na nulu", tedy neinkasovat. "Když se podaří domácí zápas vyhrát s nulou, pak se samozřejmě jede do odvety s výhodou. To ukázala například před rokem baráž jednadvacítky s Řeky."

Bílek ví, že si většina fanoušků přála Estonsko, ale podle něj nebylo snadné někoho preferovat. "Každý ze soupeřů měl nějaké kladné i slabší stránky. Estonsko, který asi každý chtěl, nemáme. Nejsem ale přesvědčen, že by bylo snadným soupeřem."

Výsledky Černé Hory v kvalifikaci najdete v grafice níže

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

před 1 hodinou

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

před 1 hodinou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

před 1 hodinou

Portugalská komise pro vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi dostala za pět dní 102 oznámení

Vytvoření nezávislé komise k vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi oznámila portugalská biskupská konference loni v listopadu. Před týdnem zveřejnila tato komise plán své práce. Zabývat se chce činy od 50. let minulého století, které mohli spáchat představitelé církve či její zaměstnanci například v církevních školách. Oznámení lze podávat telefonicky, mailem či přes zabezpečenou webovou stránku. Komise bude prověřovat i případy, na něž upozornila média či různé organizace.

Komise má fungovat rok a svá zjištění pak předá justici. Kromě psychiatra Pedra Strechta ji tvoří socioložka Ana Nunesová, exministr spravedlnosti Álvaro Laborinho Lúcio, psychiatr Daniel Sampaio, rodinná terapeutka Filipa Tavaresová a filmařka Catarina Vasconcelosová.

Další zprávy