Bilbao vyučilo Manchester United, prohráli i Citizens

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 3. 2012 23:06
Schalke prohrálo na Twente, Valencie porazila Eindhoven

Praha - Velké zklamání zažívají oba týmy z Manchesteru. Velcí favorité na celkové vítězství v Evropské lize v úvodních zápasech osmifinále prohráli a do odvety si nesou jednogólové manko.

Zatímco porážka Citizens 0:1 na hřišti Sportingu Lisabon zas tak obrovským překvapením není, výhra Bilbaa nad United na Old Trafford 3:2 opravdu šokuje. A to si baskický celek mohl odvézt mnohem větší náskok.

Úvodní zápasy osmifinále Evropské ligy jsme sledovali ŽIVĚ

Svěřenci Alexe Fergusona se sice díky Rooneyho dorážce dostali ve 22. minutě do vedení, ovšem Bilbao rozhodně nepřijelo hrát do Anglie druhé housle a těsně před přestávkou díky přesně hlavičce Llorenteho zaslouženě vyrovnalo.

Po pauze rozpoutalo španělské mužstvo ofenzivní orgie a jen jeho nepřesná muška a skvělé zákroky brankáře De Gey držely vyrovnané skóre. V poslední čtvrthodince se však na hosty přece jen štěstí usmálo a De Marcos s Muniainem dokonali obrat na 1:3. V závěru nastavení snížil z penalty znovu Rooney, přesto si Bilbao za svůj výkon zasloužilo velkou jedničku.

Dařilo se i dalším dvěma týmům ze Španělska. Atlético Madrid vykročilo za postupem výhrou nad Sivokovým Besiktasem 3:1 a Valencie porazila PSV Eindhoven 4:2.

Příliš se nevedlo naopak německým celkům. Hannover remizoval v Lutychu 2:2 a Schalke prohrálo s Twente 0:1, i když o výsledku rozhodl gól z vymyšlené penalty.