Bilbao v dohrávaném duelu "sparťanské skupiny" dobylo Šmonu

28. 11. 2012 21:32
Fotbalisté Athletic Bilbaa.
Fotbalisté Athletic Bilbaa. | Foto: Reuters

Haifa - Fotbalisté Bilbaa vyhráli odložené utkání 5. kola Evropské ligy na hřišti Hapoelu Kirjat Šmona 2:0 a připsali si první vítězství v soutěži.

Již bez šance na postup do další fáze bude Athletic příští týden v posledním duelu skupiny I hostit pražskou Spartu.

První gól letošního finalisty Evropské ligy vstřelil v utkání hraném v Haifě v 36. minutě Fernando Llorente. Španělský reprezentant, jenž se pře s vedením klubu kvůli své neochotě prodloužit smlouvu, nastoupil v pohárech v základní sestavě poprvé. Druhou branku přidal v druhém poločase Toquero.

Bilbao se po vítězství v duelu vyřazených týmů posunulo na třetí místo v tabulce. Zápas se měl původně hrát minulý čtvrtek, byl však přeložen kvůli konfliktu v pásmu Gazy.