Bídný výkon a debakl. Slavia dostala sedm gólů

rav
23. 10. 2007 22:52
Liga mistrů: Arsenal Londýn - Slavia Praha 7:0 (3:0)
ŘÍJEN - Pořádnou lekci z evropského fotbalu dostala pražská Slavia. Na půdě londýnského Arsenalu inkasovala sedm branek a vezla si z Anglie potupný debakl 0:7. V pražské odvetě si už ale svěřenci Karla Jarolíma vedli lépe a uhráli s vedoucím celkem Premier League bod za remízu 0:0. | Foto: Reuters

Londýn - Na úterní večer budou chtít fotbalisté Slavie co nejdřív zapomenout.  Pražané si museli na hřišti Arsenalu připadat jako začátečníci při lekci od mistrů. Gólový účet zápasu Ligy mistrů se zastavil na stavu 7:0 pro Londýňany.

Slávisté tak dali vzpomenout na prohru Sparty 0:3, jenže teprve oni ukázali, co to je ostuda. Arsenal vyrovnal rekord Ligy mistrů, který držel Juventus. Před čtyřmi lety stejným výsledkem smetl Olympiakos Pireus.

Debakl Slavie na Arsenalu minutu po minutě ZDE

Od začátku zápasu bylo na hřišti jen jedno mužstvo. "Kanonýři", v jejichž základní sestavě chyběl Tomáš Rosický, si s českým soupeřem dělali, co chtěli.

Dvakrát se do sítě Martina Vaniaka trefili Cesc Fabgregas a Theo Walcott, jeden gól si hosté dali dokonce sami.

První rána do slávistického sebevědomí přišla už v páté minutě. Mladý španělský záložník Fabregas vnikl z levé strany do šestnáctky a technickou střelou pravačkou obstřelil bezmocného Vaniaka ke vzdálenější tyči.

Hosté z výkonů soupeřů brzy propadli zoufalství, což o 19 minut později přineslo vlastní gól Davida Hubáčka.

Centr z rohového kopu Arsenalu se obraně Slavie ještě podařilo odvrátit, z druhé vlny ale míč napálil Hleb a nešťastný Hubáček jej tečoval do branky.

Inter Milán vyhrál v Moskvě, Manchester v Kyjevě - čtěte ZDE

Sedm minut, které dokonaly zkázu

Další úder přišel čtyři minuty před poločasovým hvizdem. Slávisté inkasovali po hrubé chybě Daniela Pudila a gólmana Martina Vaniaka.

Útočník londýnského Arsenalu Theo Walcott děkuje nebesům za gól v síti Slavie. Za záda Martina Vaniaka se trefil dvakrát. | Foto: Reuters

Pudil poslal svému brankáři nesmyslnou hodně složitou malou domů, kterou byl Vaniak nucen z první odkopnout. Balón ale netrefil přesně a ten se tak stal snadnou kořistí pro Theo Walcotta, který už neměl problém trefit prázdnou branku.

Jestli byl první poločas pro příznivce červených a bílých barev zlým snem, od 51. do 58. minuty zažíval horor v přímém přenosu. S lehkostí hrající Arsenal dokázal svým soupeřů nasázet tři rychlé branky

Vše načal Fabregas, který našel na levé straně zcela volného Hleba, ten zasekl míč Krajčíkovi a přízemní střelou k bližší tyči nedal Vaniakovi šanci.

O čtyři minuty později se podruhé v zápase trefil Theo Walcott. Angličan objevil další mezeru na pravé straně obrany soupeře a z úhlu řítil sám na slávistického brankáře. Vaniaka mazácky překonal technickou střelou ke vzdálenější tyči, míč navíc ještě olízl tyč.

Sedm minut hrůzy ukončil střelec úvodní branky Fabregas.  Slávistická obrana se v té chvíli už definitivně sesypala. Gól padl z dalšího rychlého výpadu Arsenalu do rozhozené obrany hostí.

Trefil se málem i Rosický

Tabulka skupiny H:

1. Arsenal 11:0 9b
2. Sevilla 6:6 6b
3. Slavia 4:12 3b
4. Steaua 2:5 0b

Od té chvíle se utkání změnilo v exhibici Arsenalu a trápení Slavie. Domácí kouč pohodu svých barev to podrthl nezvyklým "trojstřídáním", kdy se v 62. minutě podíval na trávník i Tomáš Rosický.

Kapitán české reprezentace se mohl zapsat do listiny střelců, ale jeho dorážka skončila na spojnici břevna a tyče.

Čtyři minuty před koncem se Slavia málem dočkala čestného úspěchu. Šenkeřík se v šestnáctce šikovně otočil, nedokázal ale prostřelit bránící hráče Arsenalu.

Byla to jedna z výjimek, kdy se Pražané dostali do pokutového území soupeře, jinak totiž hráli v uctivé vzdálenosti od něj.

Excelentní výkon Arsenalu podtrhla vzorová akce, po níž se zcela sám před nešťastným Vaniakem ocitl Bendtner, který si dokázal ještě obhodit slávistického gólmana a doslova došel s míčem až do sítě.