Bez kadeřníka nemohli vydržet. Vidal a spol. za jeho návštěvu zaplatí pokutu

ČTK ČTK
21. 6. 2021 10:01
Několik chilských fotbalistů čeká na mistrovství Jižní Ameriky v Brazílii trest za návštěvu kadeřníka na týmovém hotelu. Hráči, mezi nimiž jsou i kapitán Gary Medel a Arturo Vidal, tím porušili opatření proti šíření proti koronaviru.
Soccer Football - Copa America 2021 - Group A - Chile v Bolivia - Arena Pantanal, Cuiaba, Brazil - June 18, 2021 Chile's Arturo Vidal REUTERS/Carla Carniel
Soccer Football - Copa America 2021 - Group A - Chile v Bolivia - Arena Pantanal, Cuiaba, Brazil - June 18, 2021 Chile's Arturo Vidal REUTERS/Carla Carniel | Foto: Reuters

O provinění informoval chilský svaz s tím, že následné testy všech zúčastněných na covid-19 byly negativní. Hráče čeká pokuta. Podle pravidel jihoamerické federace CONMEBOL by měli zaplatit 15 tisíc dolarů, opakované provinění vyjde na dvojnásobek.

Brankář Claudio Bravo prohlásil, že národní tým za pochybení bere plnou odpovědnost. "Když porušíte opatření, ohrožujete životy. Zahráváme si s tou nejcennější věcí, kterou máme," prohlásil.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy