"Berbra už nevolte." Část fotbalové veřejnosti požaduje změny, založila Výzvu 2021

Sport Sport
16. 12. 2019 14:41
Změna poměrů v českém fotbalu. To je hlavní požadavek nové iniciativy s názvem Výzva 2021, za jejímž založením stojí bývalí rozhodčí Karel Popper a Ivan Grégr.
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr | Foto: Milan Kammermayer

Přestože byl fotbalový apel publikován před několika dny, už ho podle iniciátorů výzvy podpořili například Ivan Kopecký, bývalý hráč i trenér Slavie či kouč české jednadvacítky, nebo Michal Prokeš, někdejší sportovně-technický ředitel fotbalové asociace, či renomovaný bývalý sudí Evžen Amler.

Svůj podpis připojil například i expředseda Pardubického fotbalového svazu Vladimír Janata, jenž upozornil na podivnou praxi rozdělování státních dotací do krajů "poslušným" předsedům.

Výzva upozorňuje na klientelismus v českém fotbale nebo na nedostatečnou erudici vrcholných orgánů FAČR, jejímž symbolem má být komise rozhodčích pod vedením Jozefa Chovance.

"Proto vyzýváme všechny členy FAČR ze všech okresních a krajských svazů a všech klubů, aby si při volbách v roce 2021 zvolili takové delegáty, kteří do vedení českého fotbalu prosadí morálně čisté, erudované a minulostí nezatížené lidi. Případně aby změnili dosavadní způsob volby. Sponzory, média, osobnosti i rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek žádáme, aby v tomto směru vyvíjeli náležitý tlak a tyto nezbytné změny soustavně vyžadovali," uvádí se v prohlášení.

Celý text včetně petičního archu je k dispozici na webové adrese www.vyzva2021.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, uvedla americká ministryně financí

Západní sankce mají na ruské hospodářství mimořádný dopad, země čelí recesi a vysoké inflaci. Ve středu to prohlásila americká ministryně financí Janet Yellenová, která přicestovala do Bonnu na jednání ministrů financí skupiny velkých světových ekonomik G7. Západní státy v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu přijaly několik balíků ekonomických protiopatření a další postihy chystají.

"Rusko se potýká s recesí, vysokou inflací, kritickými problémy ve finančním systému a neschopností zajistit si materiál a produkty, které potřebuje k válce a k podpoře hospodářství," řekla Yellenová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy