"Berbra už nevolte." Část fotbalové veřejnosti požaduje změny, založila Výzvu 2021

Sport Sport
16. 12. 2019 14:41
Změna poměrů v českém fotbalu. To je hlavní požadavek nové iniciativy s názvem Výzva 2021, za jejímž založením stojí bývalí rozhodčí Karel Popper a Ivan Grégr.
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr | Foto: Milan Kammermayer

Přestože byl fotbalový apel publikován před několika dny, už ho podle iniciátorů výzvy podpořili například Ivan Kopecký, bývalý hráč i trenér Slavie či kouč české jednadvacítky, nebo Michal Prokeš, někdejší sportovně-technický ředitel fotbalové asociace, či renomovaný bývalý sudí Evžen Amler.

Svůj podpis připojil například i expředseda Pardubického fotbalového svazu Vladimír Janata, jenž upozornil na podivnou praxi rozdělování státních dotací do krajů "poslušným" předsedům.

Výzva upozorňuje na klientelismus v českém fotbale nebo na nedostatečnou erudici vrcholných orgánů FAČR, jejímž symbolem má být komise rozhodčích pod vedením Jozefa Chovance.

"Proto vyzýváme všechny členy FAČR ze všech okresních a krajských svazů a všech klubů, aby si při volbách v roce 2021 zvolili takové delegáty, kteří do vedení českého fotbalu prosadí morálně čisté, erudované a minulostí nezatížené lidi. Případně aby změnili dosavadní způsob volby. Sponzory, média, osobnosti i rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek žádáme, aby v tomto směru vyvíjeli náležitý tlak a tyto nezbytné změny soustavně vyžadovali," uvádí se v prohlášení.

Celý text včetně petičního archu je k dispozici na webové adrese www.vyzva2021.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Vládní dluh meziročně stoupl o 171 miliard korun, míra zadlužení ale klesla

Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Na výsledku hospodaření se výraznou měrou podepsalo zvýšení příjmů z daní z výroby a dovozu a pokles vyplacených dotací," uvedla ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ Helena Houžvičková.

Hospodaření vládních institucí skončilo v prvních třech měsících roku ve schodku 94,1 miliardy korun, což byl meziročně o 47,7 miliardy korun lepší výsledek. Největší podíl na tom mělo především hospodaření ústředních vládních institucí, které skončilo ve schodku 102,5 miliardy, ale meziročně se vylepšilo o 53,3 miliardy Kč. Místní vládní instituce hospodařily s přebytkem 5,1 miliardy a hospodaření fondů sociálního zabezpečení skončilo v přebytku 3,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy