"Berbra už nevolte." Část fotbalové veřejnosti požaduje změny, založila Výzvu 2021

Sport Sport
16. 12. 2019 14:41
Změna poměrů v českém fotbalu. To je hlavní požadavek nové iniciativy s názvem Výzva 2021, za jejímž založením stojí bývalí rozhodčí Karel Popper a Ivan Grégr.
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr
Česko-Lotyško: Dagmar Damková a Roman Berbr | Foto: Milan Kammermayer

Přestože byl fotbalový apel publikován před několika dny, už ho podle iniciátorů výzvy podpořili například Ivan Kopecký, bývalý hráč i trenér Slavie či kouč české jednadvacítky, nebo Michal Prokeš, někdejší sportovně-technický ředitel fotbalové asociace, či renomovaný bývalý sudí Evžen Amler.

Svůj podpis připojil například i expředseda Pardubického fotbalového svazu Vladimír Janata, jenž upozornil na podivnou praxi rozdělování státních dotací do krajů "poslušným" předsedům.

Výzva upozorňuje na klientelismus v českém fotbale nebo na nedostatečnou erudici vrcholných orgánů FAČR, jejímž symbolem má být komise rozhodčích pod vedením Jozefa Chovance.

"Proto vyzýváme všechny členy FAČR ze všech okresních a krajských svazů a všech klubů, aby si při volbách v roce 2021 zvolili takové delegáty, kteří do vedení českého fotbalu prosadí morálně čisté, erudované a minulostí nezatížené lidi. Případně aby změnili dosavadní způsob volby. Sponzory, média, osobnosti i rodiče mladých fotbalistů a fotbalistek žádáme, aby v tomto směru vyvíjeli náležitý tlak a tyto nezbytné změny soustavně vyžadovali," uvádí se v prohlášení.

Celý text včetně petičního archu je k dispozici na webové adrese www.vyzva2021.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy