Berbatov je k mání za pět milionů, Reds může opustit Carroll

Jakub Šafránek ČTK Jakub Šafránek, ČTK
16. 7. 2012 9:44
Bulharský kanonýr se v kádru Manchesteru United propadl na čtvrtou příčku mezi útočníky.
Foto: Reuters

Londýn - Trenér Alex Ferguson z Manchesteru United nabízí svého útočníka Dimitara Berbatova k prodeji za pět milionů liber (161 milionů korun). Historicky nejlepší střelec bulharské fotbalové reprezentace to prozradil na internetu.

"Četl jsem noviny, kde psali, že moje cena je deset milionů liber. Tak jsem šel za Sirem Alexem, který mi řekl, že je to pět milionů," napsal jednatřicetiletý hráč, který do Manchesteru přišel v roce 2008 z Tottenhamu za 30,7 milionů liber, na své stránce na Facebooku.

I když se ho chce vedení zbavit, Bulhar by na Old Trafford nejraději zůstal. "Miluji tento klub, ale nebudu tu užitečný, pokud nebudu dostávat příležitosti na hřišti. Chci hrát, ale z neznámých důvodů se to nestane, takže asi pro každého bude lepší, když odejdu," uvedl Berbatov.

Berbatovovi vyšla hlavně třetí sezona u "Rudých ďáblů", kdy díky 22 brankám vyhrál klubovou střeleckou tabulku. V uplynulém ročníku ale byl až čtvrtým útočníkem v řadě za Waynem Rooneym, Dannym Welbeckem a Javierem Hernándezem.

Carroll se možná vrátí do Newcastlu

Ještě o pět milionů dražší než Berbatov byl transfer útočníka Andyho Carrolla do Liverpoolu, ale ani tam již nejsou se službami někdejšího vyhlášeného kanonýra Newcastlu spokojeni.

Podle deníku Telegraph se o služby vytáhlého anglického reprezentanta zajímají právě "Straky", odkud Carroll na Merseyside před rokem a půl přišel.

Ovšem zatímco Liverpool by upřednostňoval prodej hráče, Newcastle spíše touží po hostování a případném pozdějším přestupu.

Nedá se ovšem čekat, že by za anglického forvarda zaplatil alespoň přibližně tolik, kolik od Liverpoolu před 18 měsíci inkasoval.

S cenovkou 35 milionů liber totiž Carroll stále zůstává nejdražším britským fotbalistou historie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy