Beránek: Situace Slavie je kritická, i já jsem v ohrožení

18. 4. 2015 21:47
Za kritickou označil trenér Miroslav Beránek situaci fotbalistů Slavie, kteří po dnešní domácí prohře s Jihlavou 1:2 zabředli do boje o udržení v první lize.
Miroslav Beránek
Miroslav Beránek | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Za kritickou označil trenér Miroslav Beránek situaci fotbalistů Slavie, kteří po dnešní domácí prohře s Jihlavou 1:2 zabředli do boje o udržení v první lize. Sedmapadesátiletý kouč současně po sedmizápasové sérii bez vítězství přiznal, že cítí, že jeho pozice v klubu je ohrožena.

Slavii od pásma sestupu dělí šest kol před koncem sedm bodů, předposlední Hradec Králové má však ještě nedělní zápas k dobru. "Je potřeba si nalít čistého vína, situace je kritická," prohlásil Beránek na tiskové konferenci. "Věděli jsme, že nás čeká zápas o všechno a bohužel jsme ho nezvládli," dodal.

Červenobílí naposledy vyhráli na konci února v Liberci, pak pětkrát prohráli a dvakrát remizovali. Beránek proto přiznal, že se obává odvolání. "Samozřejmě, že se cítím ohrožen. Série bez bodů je dlouhá, takže je to přirozené. Určitě po zápas s Jihlavou nebudu mít klidné spaní," uvedl.

Slavia v Edenu předvedla matný výkon, který ani zdaleka nepřipomínal Slavii, jež před týdnem hrála otevřenou partii s obhájcem titulu Spartou. "Celý týden jsme hráčům zdůrazňovali, že proti Jihlavě jde o všechno. V prvním poločase nás svazovala nervozita a zbrklost a když to z nás spadlo, tak jsme soupeři vlastní chybou pomohli do vedení," prohlásil Beránek.

Zaváhání domácích v rozehrávce potrestal v 51. minutě Petr Šulek a v 65. minutě přidal druhou branku Tomáš Kučera. Za Slavii v závěru už jen snížil Dame Diop. "Po druhé brance už jsme byli v křeči a chyběl nám klid, abychom alespoň vyrovnali," posteskl si kouč.