Benzema může na Euro, soud zrušil nařízení o zákazu kontaktu s Valbuenou

Sport Sport
11. 3. 2016 9:44
Útočník Realu Madrid, který měl být zapleten do případu vydírání Mathieu Valbueny, byl zproštěn zákazu styku s vydíraným fotbalistou.
Karim Benzema.
Karim Benzema. | Foto: Reuters

Praha - Francouzský fotbalový útočník Karim Benzema byl v pátek zproštěn zákazu kontaktu s Mathieu Valbuenou. Může se tak zúčastnit nadcházejícího domácího Eura 2016.

Osmadvacetiletý fotbalista přitom kvůli kauze strávil v listopadu noc ve vazbě a byl obviněn ze spiknutí a zapojení do organizovaného zločinu.

Podle Valbueny se ho jeho reprezentační spoluhráč snažil loni v říjnu přesvědčit, aby se sešel s muži, kteří záložníka Lyonu kvůli sexuálnímu videu natočenému na mobilní telefon vydírali. Na videu měl být zachycen právě Valbuena.

"Tvrdil mi, že to viděl. Přísahal na život své dcery. Říkal, že je to žhavé," uvedl Valbuena na podzim před soudem. Benzema byl kvůli aféře v prosinci vyřazen z francouzské reprezentace.

Benzema, který jakékoliv provinění popřel, už sice nyní nemá zakázaný kontakt s Valbuenou, případ ale zdaleka není vyřešen. O případném návratu do národního týmu by navíc musel rozhodnout svaz, jenž po vypuknutí aféry uvedl, že osmadvacetiletý útočník se do reprezentace vrátí, až bude celá záležitost uzavřena.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Policie evakuuje stovky obyvatel Kuřimi. Nedaleko ulice U Rybníka se našla asi padesátikilogramová letecká puma.

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy