Benzema a Ronaldo zase řádili při kanonádě Realu

5. 10. 2014 23:10
Real Madrid zvítězil v utkání španělské fotbalové ligy nad Bilbaem 5:0 a poskočil v tabulce na čtvrté místo před Atlético Madrid.
Benzema se raduje z gólu
Benzema se raduje z gólu | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid zvítězil v utkání španělské fotbalové ligy nad Bilbaem 5:0 a poskočil v tabulce na čtvrté místo před Atlético Madrid. Cristiano Ronaldo svým 22. ligovým hattrickem vyrovnal rekord Alfreda di Stéfana a Telma Zarry. Sevilla porazila La Coruňu 4:1 a je třetí.

Ronaldo otevřel skóre již v druhé minutě, dvakrát se poté trefil v druhé půli a zkompletoval třetí hattrick v posledních patnácti dnech. Portugalský reprezentant je s třinácti trefami v čele tabulky střelců španělské ligy, ani v žádné jiné z hlavních evropských lig se nikdo nedokázal prosadit víckrát. Ronaldo drží s čtrnácti trefami prvenství i v počtu vstřelených gólů do branky Bilbaa.

Francouzský reprezentant Benzema si připsal v utkání dvě branky a v posledních šesti soutěžních duelech se podílel na sedmi gólech Realu; čtyřikrát se trefil sám a třikrát asistoval. Bilbao z posledních pěti zápasů získalo jediný bod a zůstalo na sestupovém osmnáctém místě.

Sevilla, která ve čtvrtek zaváhala v Evropské lize, v níž pouze remizovala 2:2 v Rijece, se do vedení dostala ve 24. minutě: M'Bia hlavou překonal gólmana Luxe po Deulofeuově rohovém kopu. La Coruňa ale krátce poté dokázala vyrovnat, z přímého kopu se prosadil bosenský záložník Medunjanin.

Pak už ale úřadovali domácí. Ještě do konce poločasu na 2:1 skóroval s pěti zásahy nejlepší střelec Sevilly Bacca, v druhé půli se trefili znovu M'Bia a Vitolo. V 68. minutě Lux fauloval v pokutovém území Baccu, jeho následnou penaltu ale zneškodnil. Nováček z La Coruni prohrál počtvrté v řadě a je poslední.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

FC Sevilla - La Coruňa 4:1 (24. a 57. M'Bia, 39. Bacca, 63. Vitolo - 31. Medunjanin), Vigo - Villarreal 1:3 (44. Larrivey - 32. a 33. Gómez, 90.+1 Mario), Espaňol Barcelona - San Sebastian 2:0 (7. Lucas, 90.+2 Stuani), Real Madrid - Bilbao 5:0 (2., 55. a 88. Ronaldo, 41. a 69. Benzema).

1. FC Barcelona 7 6 1 0 19:0 19
2. Valencie 7 5 2 0 17:4 17
3. FC Sevilla 7 5 1 1 13:8 16
4. Real Madrid 7 5 0 2 25:9 15
5. Atlético Madrid 7 4 2 1 12:7 14
6. Vigo 7 3 3 1 12:10 12
7. Villarreal 7 3 2 2 10:7 11
8. Espaňol Barcelona 7 2 3 2 9:8 9