Bendtner zlomil taxikáři čelist. Sebeobrana, tvrdí přítelkyně dánského kanonýra

Rudolf Černík
12. 9. 2018 11:09
Bývalý střelec Arsenalu se omluvil za noční incident v centru Kodaně, byl k němu prý vyprovokován.
Nicklas Bendtner v dresu dánské reprezentace
Nicklas Bendtner v dresu dánské reprezentace | Foto: Reuters

Kodaň/Praha - Dánský útočník Nicklas Bender se omluvil za rvačku, při níž v noci ze soboty na neděli zlomil čelist taxikářovi. Podle přítelkyně bývalého střelce Arsenalu se však fotbalista jen bránil předchozímu útoku.

"Taxikář přijel před nás, vyběhl z auta a hodil po mně láhev. Nezasáhl mě, ale bylo to těsně," popsala incident Philine Roepstorffová. "Vydal se k nám a můj přítel ho jednou praštil. Jasně, nikdo by se neměl bít, ale nebyl to Nicklas, kdo někoho napadl. Bránil sebe i mě. Kdo by neudělal to samé pro svou přítelkyni?" doplnila modelka, jež popsala celou aféru na Instagramu a připojila k němu láskyplnou fotku s Bendtnerem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Hej alle. Selv om det egentlig ikke var planen så har jeg brug for lige at forklare nogle ting omkring det der skete natten til søndag…. Aviserne skriver at taxachaufføren blev overfaldet af Nicklas, men det var ikke ligefrem det der skete. Klokken lidt over to ville Nicklas hjem og sove, mens jeg gerne ville blive lidt længere så det diskuterede vi stadig da vi satte os ind i en taxa ved Kongens nytorv. Det skulle være en helt kort tur over til Nicklas, men alligevel kørte chaufføren os to gange i en anden retning end vi bad om. Taxametret viste lidt over 50 kroner da vi i utilfredshed står af ved Nationalbanken og nægter at køre videre med chaufføren. Det får ham til at gå amok. Han laver en U vending og speeder efter os og råber ting som luder og bitch og kælling. Til sidst kører han ind foran os og springer ud af bilen og kaster en flaske imod mig. Den rammer ikke, men det er tæt på. Derefter farer han frem mod os og min mand slår ham en gang og rammer åbenbart meget uheldigt. Selvfølgelig skal man ikke slå, men det var ikke Nicklas der overfaldt nogen. Han blev forfulgt og forsvarede sig selv og mig. Hvor mange ville ikke have gjort det samme for sin kæreste? De kan sige og skrive hvad de vil - men at beskytte den man elsker når man føler sig truet er ikke forkert i mine øjne. Det var en situation mellem et kærestepar og en taxa chauffør - det har ikke været drengestreger eller dumheder - det har været selvforsvar og jeg tror alle andre havde reageret på samme måde.

Příspěvek sdílený P H I L I N E P I (@philineroepstorff),

"Přimotal jsem se k extrémně nešťastné situaci v neděli kolem druhé hodiny ráno. Neuměl jsem si představit, co se z toho vyvine, jsem velmi smutný z toho, co se stalo. Lituju toho a z celého srdce se omlouvám," prohlásil třicetiletý útočník, jenž momentálně hájí barvy norského Rosenborgu Trondheim. "Nikdy jsem nebyl rváč, ale vždycky chráním ty, které mám rád, na hřišti i mimo ně," dodal Bendtner, jenž patřil Arsenalu v letech 2005 - 2014.

Podle tiskového mluvčí společnosti Dantaxi se ale všechno seběhlo jinak. "Veškerá důkazy byly předány policii včetně videozáznamu incidentu. To, co se z něho dá odvodit, nekoresponduje s jeho výpovědí," uvedl mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy