Bednář vypadl z českého týmu, ale v Anglii dál hecuje

Sport Sport, ČTK, Red Spo
9. 9. 2009 16:55
Koren se hecuje se spoluhráči z Albionu
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Birmingham - Vyhecovaný večer dnes čeká čtveřici fotbalistů West Bromwiche Albion. V kádru anglického týmu se totiž sešli zástupci čtyř z pěti zemí, které se mezi sebou perou o postupové místo v třetí skupině kvalifikace o MS.

Vedle českého útočníka Romana Bednáře, který však vypadl z reprezentace, působí v tomto celku i Slovák, Slovinec a hráč ze Severního Irska. A tak se všichni patřičně popichují.

"Při každém vzájemném zápase je u toho hodně špičkování," řekl v místním deníku Birmingham Mail záložník Robert Koren, kapitán slovinského výběru.

Vzhledem k tomu, že celá skupina je velmi vyrovnaná a postoupit stále může pět z šesti týmů, hráči se mezi sebou hodně baví o možných scénářích jejího vývoje. "Bude to tuhý boj až do konce, postup si ještě nikdo nezajistí," dodal Koren.

Čtěte dále: Bednář dostal druhou šanci. A vděčnost dokazuje góly

Ukázku vzájemného hecování nabídl třeba souboj Slovinců se Severním Irskem, za nějž nastupuje krajní záložník Chris Brunt.

"Vyválčili jsme s nimi remízu a výhru. Jenže on ani v jednom zápase nenastoupil, tak jsem si ho pak pořád dobíral, že se bojí," řekl Koren.

Z Bednáře, který z reprezentačních úvah vypadl během tříměsíčního zákazu činnosti za držení omamných látek, si ale nikdo zřejmě pro jeho neúčast příliš utahovat nebude.

V kabině Bromwiche je to totiž považováno za citlivé téma a víc než neškodné vtípky si k němu prý nikdo nedovolí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů je vykolejených. Stalo se to v místě, kde byl omezen provoz kvůli srážce vlaku s člověkem

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Státy EU by mohly čerpat první peníze ze záchranného balíčku v září

Země Evropské unie by na konci prázdnin mohly začít těžit ze dvou částí společného balíčku krizové pomoci schváleného v reakci na koronavirový útlum ekonomik. První členské státy by během dvou měsíců mohly získat půjčky v rámci unijní podpory krátkodobých pracovních míst stejně jako záruky pro podniky v problémech. Po pátečním jednání ministrů financí unijních zemí to prohlásil místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.

Evropské společenství na jaře schválilo první sérii záchranných stimulů, mezi něž patří vedle využití fondu ESM určeného pro eurozónu také až 100 miliard eur (2,65 bilionu Kć) půjček od EK na podporu kurzarbeitu a 200 miliard eur záruk od Evropské investiční banky pro podniky zasažené výpadkem. Ministři tento pátek debatovali o postupu zavádění této pomoci.

Pokud státy rychle dokončí administrativní proces, "první půjčky by do členských zemí mohly doputovat po prázdninách," řekl Dombrovskis. Které země budou z fondu čerpat jako první, člen EK nespecifikoval. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lucemburský premiér kritizuje výroky polského prezidenta o LGBT komunitě

Lucemburský premiér Xavier Bettel, který žije v homosexuálním manželském svazku, ostře kritizoval předvolební kampaň polského prezidenta Andrzeje Dudy namířenou proti komunitě lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT), o níž hovořil jako o nebezpečné ideologii. Bettel podle německého magazínu Der Spiegel řekl, že na tato vyjádření nezapomene.

Konzervativec Duda se v neděli utká v druhém kole prezidentských voleb s liberálním varšavským starostou Rafalem Trzaskowským. Očekává se těsný souboj. Kampaň stávajícího prezidenta Dudy vyvolává vášně kvůli kontroverzním vyjádřením na adresu LGBT. Jejich práva nedávno označil za ideologii horší než komunismus a v pondělí formálně navrhl ústavní dodatek, jenž by zakázal adopci dětí dvojicemi stejného pohlaví.

"Člověk zřejmě v předvolebních kampaních někdy říká věci, které by říkat neměl," cituje Bettela Der Spiegel. "Já je nezapomenu," ujistil šéf lucemburské vlády.

Bettel vstoupil do manželského svazku se svým partnerem v roce 2015, rok poté, co v převážně římskokatolickém Lucembursku byly tyto sňatky povoleny.
"Byl jsem docela překvapen tím, co pan Duda řekl," pokračoval Bettel v kritice hlavy polského státu. "Několikrát jsem se s ním setkal a on mě dokonce pozval do Polska spolu s mým manželem," tvrdí Bettel.

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy