Bednář se znovu prosadil. Čech poskočil na první místo

Sport Sport, Red Spo
2. 11. 2008 19:17
WBA - Blackburn 2:2, Chelsea - Sunderland 5:0

Londýn - Hattrickem francouzského útočníka Anelky a dalšími góly Alexe a Lamparda si fotbalisté londýnské Chelsea spravili chuť po domácí porážce s Liverpoolem z minulé neděle.

Sunderlandu vedenému Royem Keanem nedali "Blues" žádnou šanci a hosté si ze Stamford Bridge odvezli debakl 0:5. Celý zápas nestíhali domácím téměr v ničem a skóre mohlo být ještě vyšší.

Ve večerním zápase pak Liverpool podlehl znovuzrozenému týmu Tottenhamu a musel tak přepustit první místo v tabulce právě Chelsea, která nyní vede díky lepšímu skóre.

Petr Čech, který odchytal v sobotu celé utkání, příliš práce neměl a připsal si další nulu v kariéře. Jubilejní stý gól v Premier League vstřelil v sobotu záložník Frank Lampard.

Brankové hody viděli také diváci na Old Trafford. Zde domácí vedli na začátku druhého poločasu už 4:1, hosté z Hullu ale nesložili zbraně a utkání ještě pořádně zdramatizovali.

Po brance Mendyho a úspěšné penaltě Geovanniho snížili na jednobrankový rozdíl a fotbalisté Manchesteru jen s vypětím všech sil uhájili své vedení až do konce.

Po středeční remíze s Tottenhamem, kdy ztratili téměř vyhraný zápas, nezvládli hráči Arsenalu ani sobotní duel na hřišti Stoke City.

Bednář znovu skóroval

"Kanonýři" tentokrát vůbec nedosáhli na body a z trávníku outsidera odjeli poraženi 1:2. Vyloučen byl navíc čtvrthodinu před koncem Robin van Persie.

Dařilo se naopak Romanu Bednářovi. Český forvard West Bromwiche vyrovnával proti Blackburnu na začátku druhého poločasu na 1:1 a když se pak prosadil i jeho kolega z útoku Miller, zdá se, že domácí Albion míří za třemi body.

Petr Čech vychytal v sobotu další nulu. V Chelsea už byla stá v pořadí.
Petr Čech vychytal v sobotu další nulu. V Chelsea už byla stá v pořadí. | Foto: Reuters

Těsně před koncem se ale prosadil hostující Andrews a hosté si nakonec i v oslabení odvezli za konečnou remízu 2:2 bod.

Svým prvním gólem v sezoně rozhodl bývalý útočník Manchesteru United Louis Saha zápas mezi Evertonem a Fulhamem.

Domácí si tak po nevydařeném začátku sezony připsali už druhou výhru v řadě. Předtím navíc překvapivě sebrali za remízu 1:1 body také obhájci loňského titulu z Manchesteru.

Everton znovu ukázal, že má patent na góly v posledních minutách zápasu.

Středeční utkání na hřišti Boltonu rozhodl jedinou brankou v devatésáté minutě Fellaini, tentokrát se trefil tři minuty před koncem Saha, který nekopromisně zakončil centr z pravé strany hřiště.

První porážku si v sobotu připsali fotbalisté dosud vedoucího Liverpoolu. Na hřišti posledního Tottenhamu sice vedli už od třetí minuty. Domácím se ale stejně jako ve středu na hřišti Arsenalu podařilo vyrovnat a v nastaveném čase dokonce strhli vítězství na svoji stranu.

Prosadil se střídající Rus Pavljučenko a po odvolání manažera Ramose zařídil pro "Kohouty" už druhé vítězství z posledních tří zápasů.

Bolton - Manchester City 2:0