Bednář rozhodl o vítězství Hearts

ČTK, SportPlus
5. 3. 2006 22:36
Livingstone  - Český útočník Roman Bednář dnes rozhodl o vítězství fotbalistů Heart of Midlothian v Livingstonu. Favorit se na půdě posledního celku skotské ligy dvakrát dostal do vedení, ale domácí vždy dokázali srovnat krok. V 75. minutě přišel na hřiště Bednář a tři minuty před koncem zápasu přesnou střelou zařídil pro Hearts tři body.
Roman Bednář.
Roman Bednář. | Foto: Aktuálně.cz

Na druhém místě tabulky tak klub, v jehož základní sestavě dnes nastoupili  Martin Petráš a Rudolf Skácel, ztrácí třináct bodů na vedoucí Celtic  Glasgow. Třetí Glasgow Rangers jsou o dalších osm bodů zpět.

Výsledek - 28. kolo: Livingston - Hearts 2:3.

Kanonáda Ajaxu smetla Spartu

Kanonádu zažili na hřišti Ajaxu Amsterodam fotbalisté Sparty Rotterdam. Domů si vezou tenisového "kanára" po prohře 0:6. Hattrick v utkání zaznamenal kanonýr Huntelaar a stále má nejblíže ke koruně krále ligových střelců. Dvě branky si připsal Maročan Búcharí. Dařilo se i dalším domácím týmům, naopak hosté vyšli střelecky naprázdno.

Ani neproměněná penalta v úvodu zápasu nenahlodala sebevědomí fotbalistů Feyenoordu, kteří porazili Utrecht 3:0 a dál jsou v tabulce na druhém místě sedm bodů za Eindhovenem. Pokutový kop zahodil v 18. minutě nejlepší střelec týmu Dirk Kuijt, po přestávce však svou chybu napravil a devatenáctou trefou v sezoně zvýšil na 2:0.

První a poslední gól Feyenoordu měl na svědomí jeho kolega Salomon Kalou, který si vylepšil bilanci na třináct branek. V 90. minutě Kalou využil početní výhodu po vyloučení obránce Utrechtu Etienna Shew-Atjona.

Výsledky - 27. kolo: Feyenoord Rotterdam - Utrecht 3:0, Ajax Amsterdodam - Sparta Rotterdam 6:0, Twente Enschede - Almelo 2:0, Waalwijk - Den Haag 3:0.

Besiktas bez Juna vyhrál

Fotbalisté Fenerbahce Istanbul utrpěli druhou porážku v sezoně turecké ligy a nevyužili šanci vrátit se na první místo tabulky před Galatasaray. Tým Fenerbahce podlehl 0:1 Kayseriporu, jenž se dostal na třetí příčku. Šlágr kola rozhodl v poslední minutě Unal. Fotbalisté Besiktase porazili na svém hřišti Ankaraspor 3:0 a vrátili se v tabulce na páté místo. Bývalí sparťanští spoluhráči Tomáš Jun a Adam Petrouš se na hřišti nepotkali, neboť útočník Jun zůstal na lavičce Besiktase.

Výsledky - 23. kolo: Ankaragücü - Diyarbakispor 5:1, Gaziantepsor - Denizlispor 1:0, Konyaspor -  Rizespor 3:1, Malatyaspor - Genclebirligi 1:3, Sivasspor - Erciyesspor 3:0,  Besiktas - Ankaraspor 3:0, Kayserispor - Fenerbahce 1:0.

Linz rozhodl vídeňské derby

Vídeňské derby v rakouské lize skončilo poprvé v sezoně vítězstvím Austrie. Díky dvěma brankám Rolanda Linze a jedné Brazilce Dos Santose vyhrála nad Rapidem 3:0 a svůj náskok před úřadujícím mistrem zvýšila již na deset bodů. Rapid je v tabulce čtvrtý.

Linz se s deseti trefami dotáhl na druhé místo v tabulce střelců, o které se dělí s Markem Kinclem. Ten se dnes gólově neprosadil, stejně jako jeho spoluhráč Bejbl či na straně vítězů Vachoušek se Sionkem, který nastoupil na posledních dvacet minut.

Linz zastínil i chorvatského kanonýra Bazinu, který s jedenácti brankami listinu střelců vede. Druhou hvězdou soutěže je jeho krajan brankář Didulica, který v rakouské lize neinkasoval již v devíti zápasech za sebou - přesně 831 minut.

Výsledek - 25. kolo: Rapid Vídeň - Austria Vídeň 0:3.

Než začaly padat góly, padaly karty

Vedoucí tým belgické fotbalové ligy Anderlecht nezaváhal v nedělním zápase s Lierse, v němž byly uděleny hned tři červené karty. Než začaly padat góly, hrály už oba týmy od 41. minuty o deseti. Skóre otevřel v 62. minutě domácí Goor. Uklidňující druhou a třetí branku favorit vstřelil až v závěrečných osmi minutách, kdy hosté dohrávali o devíti, protože Snoeckx musel hřiště opustit po druhé žluté kartě.

V čele soutěže má bruselský klub, za který opět nechytal Daniel Zítka, dvoubodový náskok před Standardem Lutych. Ten dnes rovněž potvrdil roli favorita a porazil 3:1 Beerschot.

Výsledek - 25. kolo:
Anderlecht - Lierse 3:0, Standard Lutych - Beerschot 3:1.

Porto má v čele pětibodový náskok

Fotbalisté FC Porto vyhráli v utkání 25.  kola portugalské ligy 3:0 nad Nacionalem Funchal a mají v čele tabulky  náskok dvou bodů před Sportingem Lisabon. Ten zvítězil 2:0 nad Gilem  Vicente.

Porto definitivně rozhodlo o dnešní jednoznačné výhře brzy po přestávce,  kdy se trefil González. Před poločasem favorita uklidnili McCarthy a Pepe.

Ještě předtím porazila Benfica Lisabon díky gólům Roberta a Miccoliho z  druhého poločasu Estrelu Amadora 2:1. Posunula se díky tomu hned za Porto,  ale po večerním úspěchu rivalů ze Sportingu o druhé místo zase přišla.

Výsledky - 25. kolo: Estrela Amadora - Benfica Lisabon 1:2, Penafiel - Pacos Ferreira 2:2,  Leiria - Coimbra 0:2, FC Porto - Nacional Funchal 3:0, Sporting Lisabon -  Gil Vicente 2:0.

1. FC Porto 25 16 6 3 38:14 54
2. Sporting Lisabon 25 16 4 5 41:22 52
3. Benfica Lisabon 25 15 4 6 40:22 49
4. Braga 25 14 6 5 29:13 48
5. Boavista Porto 25 12 9 4 34:20 45
6. Nacional Funchal 25 12 7 6 30:21 43
7. Setúbal 25 12 3 10 21:22 39
8. Leiria 25 9 5 11 32:35 32