Beckhamovi zlomili srdce, nevzali ho na OH. Ale jede Giggs

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 6. 2012 13:58
Trenér Stuart Pearce vzal kromě Giggse ještě Craiga Bellamyho a Micaha Richardse.
Foto: Reuters

Londýn  - Anglický fotbalista David Beckham si na olympijských hrách v Londýně nezahraje. Sedmatřicetiletý záložník Los Angeles Galaxy se nevešel do konečné osmnáctičlenné nominace britské reprezentace, do které trenér Stuart Pearce jako tři povolené hráče nad věkovou hranicí 23 let podle agentury AP zařadil Ryana Giggse (38 let) z Manchesteru United, dalšího Velšana Craiga Bellamyho (32) z Liverpoolu a obránce Micaha Richardse (24) z Manchesteru City.

Beckham je zklamaný, ale týmu bude fandit

"Je to pro mě samozřejmě velké zklamání, ale těžko najdete většího fanouška našeho týmu než mě. Asi jako všichni ostatní budu doufat, že získá zlato," uvedl Beckham v prohlášení.

Bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid a AC Milán sice byl v širší nominaci 35 fotbalistů, na závěrečný seznam se však nevešel. "Každý ví, že hrát za moji vlast pro mě vždy hodně znamenalo a bylo by pro mě velkou ctí dostat se i do jedinečného britského týmu," uvedl Beckham.

Beckham: Už se nemůžu dočkat, až olympiáda začne

Neúčast na olympiádě pro Beckhama téměř jistě znamená konec reprezentační kariéry. Během ní v letech 1996 až 2009 odehrál 115 zápasů, a postaral se tak o anglický rekord pro hráče z pole.

Slavný záložník má sice nejlepší hráčská léta za sebou, přesto patřil k favoritům nominace. Částečně i proto, že spolupracoval s organizačním výborem a přispěl Londýnu k úspěšné kandidatuře. "Jsem kluk z Londýna a jednou budu hrozně pyšný, že jsem se na hrách v mém rodném městě alespoň trochu podílel, byť jen po organizační stránce. Už se nemůžu dočkat, až olympiáda začne," prohlásil Beckham.

 

Právě se děje

Další zprávy