Beckhamovi zlomili srdce, nevzali ho na OH. Ale jede Giggs

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 6. 2012 13:58
Trenér Stuart Pearce vzal kromě Giggse ještě Craiga Bellamyho a Micaha Richardse.
Foto: Reuters

Londýn  - Anglický fotbalista David Beckham si na olympijských hrách v Londýně nezahraje. Sedmatřicetiletý záložník Los Angeles Galaxy se nevešel do konečné osmnáctičlenné nominace britské reprezentace, do které trenér Stuart Pearce jako tři povolené hráče nad věkovou hranicí 23 let podle agentury AP zařadil Ryana Giggse (38 let) z Manchesteru United, dalšího Velšana Craiga Bellamyho (32) z Liverpoolu a obránce Micaha Richardse (24) z Manchesteru City.

Beckham je zklamaný, ale týmu bude fandit

"Je to pro mě samozřejmě velké zklamání, ale těžko najdete většího fanouška našeho týmu než mě. Asi jako všichni ostatní budu doufat, že získá zlato," uvedl Beckham v prohlášení.

Bývalý hráč Manchesteru United, Realu Madrid a AC Milán sice byl v širší nominaci 35 fotbalistů, na závěrečný seznam se však nevešel. "Každý ví, že hrát za moji vlast pro mě vždy hodně znamenalo a bylo by pro mě velkou ctí dostat se i do jedinečného britského týmu," uvedl Beckham.

Beckham: Už se nemůžu dočkat, až olympiáda začne

Neúčast na olympiádě pro Beckhama téměř jistě znamená konec reprezentační kariéry. Během ní v letech 1996 až 2009 odehrál 115 zápasů, a postaral se tak o anglický rekord pro hráče z pole.

Slavný záložník má sice nejlepší hráčská léta za sebou, přesto patřil k favoritům nominace. Částečně i proto, že spolupracoval s organizačním výborem a přispěl Londýnu k úspěšné kandidatuře. "Jsem kluk z Londýna a jednou budu hrozně pyšný, že jsem se na hrách v mém rodném městě alespoň trochu podílel, byť jen po organizační stránce. Už se nemůžu dočkat, až olympiáda začne," prohlásil Beckham.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 56 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy