Inter Milán má na AC náskok osmi bodů
David Beckham se znovu ukázal fanouškům na San Siru.
David Beckham se znovu ukázal fanouškům na San Siru. | Foto: Reuters

Milán - Povedený návrat prožil anglický fotbalista David Beckham, který ve středu po více než sedmiměsíční odmlce znovu nastoupil za AC Milán, kde je na hostování z amerického týmu Los Angeles Galaxy.

Jeho tým totiž odčinil poslední domácí porážku s Palermem vítězstvím 5:2 nad FC Janov. Na vedoucí Inter Milán ztrácí osm bodů.

AC přitom v utkání nejprve Ronaldinhem neproměnil penaltu a dokonce od 25. minuty prohrával, ale už ve 32. minutě z další penalty Brazilec skóroval a obrat o šest minut později dokonal Thiago.

Po pauze dvě krásné branky Milánských přidal Borriello a poslední hřebíček do janovské rakve zatloukl tvrdou ranou z další penalty po faulu na Ronaldinha střídající Huntelaar. V závěru na konečných 5:2 upravil Suazo.

Městský rival "Rossoneri" Inter Milán si upevnili své vedení v italské nejvyšší soutěži již odpoledne, když zvítězil na půdě Chieva Verona 1:0. Jedinou trefu v zápase zaznamenal už po dvanácti minutách hry útočník Mario Balotelli.

V dresu vítězného celku odehrál přes hodinu také Makedonec Goran Panděv, který v pondělí oficiálně podepsal s Interem smlouvu do června roku 2014.

Na třetím místě se udržel Juventus, který dokázal vyhrát na hřišti Parmy 2:1, když rozhodující gól utkání do vlastní sítě namířil už v 39. minutě parmský Castellini.

Parmě nedopomohlo k vyrovnání ani vyloučení hostujícího Cacerese, jenž se v 74. minutě po druhé žluté kartě musel ze hřiště poroučet do sprch.

Na čtvrtou příčku se posunul AS Řím, který sice ještě na začátku devadesáté minuty zápasu s Cagliari vedl o dvě branky, ale nakonec si připsal jen bod za remízu. Domácí totiž góly Contiho a Lopeze dokázali během tří minut srovnat na konečných 2:2.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:

Chievo - Inter Milán 0:1 (11. Balotelli), Bari - Udine 2:0 (5. Meggiorini, 68. Barreto), Cagliari - AS Řím 2:2 (90. Lopez, 90.+3 Conti - 52. Pizarro z pen., 65. Perrotta), Catania - Boloňa 1:0 (81. Spolli), Siena - Fiorentina 1:5 (84. Maccarone z pen. - 37. a 66. Gilardino, 5. Kröldrup, 29. Santana, 79. Mutu), Bergamo - Neapol 0:2 (7. Quagliarella, 58. Pazienza), Lazio Řím - Livorno 4:1 (48. a 55. Floccari, 72. Rocchi, 90.+1 Kolarov z pen. - 7. Bergvold), Parma - Juventus Turín 1:2 (25. Amoruso - 3. Salihamidžič, 39. vlastní Castellini), Sampdoria Janov - Palermo 1:1 (42. Cassano - 41. Cavani), AC Milán - FC Janov 5:2 (48. a 60. Borriello, 32. Ronaldinho z pen., 38. Thiago, 74. Huntelaar z pen. - 25. Sculli, 79. Suazo).

1. Inter Milán 18 13 3 2 37:14 42
2. AC Milán 17 10 4 3 28:19 34
3. Juventus Turín 18 10 3 5 32:22 33
4. Neapol 18 8 6 4 28:24 30
5. AS Řím 18 8 5 5 29:24 29
6. Parma 18 8 4 6 23:24 28
7. Fiorentina 17 8 3 6 23:16 27
8. Bari 17 7 6 4 21:15 27