Beckenbauer: Němci by mohli Anglii porazit na penalty

Sport Sport, Red Spo
26. 6. 2010 12:15
Beckenbauer: Za předchozí kritiku Anglie se omlouvám
Franz Beckenbauer
Franz Beckenbauer | Foto: Reuters

Johannesburg - Hrají nakopávanou, moc to fotbal nepřípomíná. Taková ostrá slova vyslal v úvodu mistrovství světa na adresu anglické fotbalové reprezentace Franz Beckenbauer.

Bývalému německému reprezentantovi se nelíbila vystoupení Angličanů proti USA a Alžírsku, kdy tým Albionu jen remizoval. Nyní se však uznávaný expert svému rivalovi omluvil.

Čtěte také: Osmifinále nabídne bitvu rivalů i duely outsiderů

Před vzájemným osmifinálovým střetnutí svých zemí proto uklidnil už tak vyhecované emoce.

"Za ten výrok se omlouvám. Anglii i její fotbal mám rád," citují ho stránky BBC.

"Možná to byla unáhlená reakce, protože mě její herní projev zpočátku trochu zklamal. Také jsem měl asi špatnou náladu," doplnil.

Kdyby tak Německo postoupilo znovu na penalty, žertoval

Angličané si postup zajistili až díky výhře 1:0 proti Slovinsku. Společně s ní pak postoupilo i USA.

"Před mistrovstvím jsem Anglii považoval za jednoho z největších favoritů. Mají skvělý tým a výborného kouče. Fabio Capello je jeden z nejzkušenějších trenérů a proto jsem byl asi z těch dvou vystoupení zklamaný. To opravdu hráli mizerně, ale proti Slovinsku už byl vidět pokrok," míní Beckenbauer.

Jak moc se reprezentace Albionu zlepšila se ukáže v neděli, kdy se utkají právě s Německem, vítězem skupiny D.

"Na neděli se už těším. Myslím, že to bude zajímavý zápas. Jen škoda, že na sebe narazíme už teď. Zápasy takovéhoto kalibru se hodí spíše do semifinále," lituje Beckenbauer.

Ten si nicméně nezapomněl na závěr do svého protivníka rýpnout a podotknout, že by mohl vývoj utkání dospět až k pokutovým kopům. Penalty totiž Angličanům nevychází a proti Německu takto vypadli na MS v roce 1990 i na Euru o šest let později.

"Byl by to zážitek pro fanoušky. Remíza, nastavení a potom pokutové kopy. A samozřejmě postup Německa. Ba ne, omlouvám se," dodal s úsměvem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy