Bazaly se sice prodaly, neví se však, kdo je zaplatil

Tomáš Netočný
7. 12. 2011 17:34
Oficiálně je novým majitelem SMK Reality Invest
Oficiálně je novým majitelem společnost SMK Reality Invest, kdo je však skutečným vlastníkem, je ve hvězdách
Oficiálně je novým majitelem společnost SMK Reality Invest, kdo je však skutečným vlastníkem, je ve hvězdách | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Majitel fotbalového klubu FC Baník Tomáš Petera sice oznámil, že prodal stadion i pozemky na ostravských Bazalech, není ovšem jasné, kdo skutečně do této transakce investoval a komu teď Bazaly patří.

Oficiálně je novým majitelem akciová společnost SMK Reality Invest. Tato firma však dosud v ničem nepodnikala, od svého založení v roce 2007 neměla žádný obrat, byla bez finančních prostředků a nevlastnila dosud žádný nemovitý majetek.

Jediným akcionářem SMK Reality Invest je podnikatel Libor Adámek, kterému patří všech deset akcií společnosti v celkové hodnotě 2 miliony korun.

Čtěte také:
Baník prodal stadion na Bazalech, potřeboval peníze
Baník jedná o angažmá s Látalem. Ten letí za Kubinou

Libor Adámek však odmítá sdělit konkrétní částku, za kterou jednu z nejlukrativnějších lokalit v Ostravě jeho firma koupila, ani odkud a jakým způsobem získal na koupi Bazalů finanční prostředky.

"Existuje několik legálních způsobů, jak dostat do firmy peníze," sdělil Libor Adámek. Podrobnosti celého obchodu však tají. "S panem Peterou jsme se dohodli, že o tom nebudeme informovat."

Adámek chce stadion rekonstruovat či postavit nový

Společnost SMK Reality Invest sídlí na adrese v Ostravě-Přívoze. Své sídlo však nemá nijak označené a stejnou adresu tam má také několik dalších firem, ve kterých Libor Adámek figuruje.

"Část prostředků získala firma od jiných společností a něco jsem investoval ze svých vlastních peněz," uvedl vlastník SMK Invest.

Také majitel Baníku Tomáš Petera odmítl pro deník Aktuálně.cz uvést, kolik za Bazaly inkasoval. Klub má dlouhodobě finanční problémy, od června 2009 do října 2010 byl v insolvenčním řízení a Tomáš Petera tvrdí, že peníze za prodej stadionu nezbytně potřeboval.

Stadion navíc neodpovídá podmínkám Českomoravského fotbalového svazu pro nejvyšší soutěž a Baník se proto stěhuje na městský stadion do Vítkovic.

Nový majitel Bazalů Libor Adámek informoval také o tom, že chce stadion rekonstruovat, či dokonce postavit nový. Přiznal však, že bez finanční účasti města Ostravy takový projekt spustit nemůže.

A přestože jeho SMK Reality Invest stadion na Bazelech koupila, s vedením města o tom Libor Adámek předem nejednal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy