Bazaly se sice prodaly, neví se však, kdo je zaplatil

Tomáš Netočný
7. 12. 2011 17:34
Oficiálně je novým majitelem SMK Reality Invest
Oficiálně je novým majitelem společnost SMK Reality Invest, kdo je však skutečným vlastníkem, je ve hvězdách
Oficiálně je novým majitelem společnost SMK Reality Invest, kdo je však skutečným vlastníkem, je ve hvězdách | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Majitel fotbalového klubu FC Baník Tomáš Petera sice oznámil, že prodal stadion i pozemky na ostravských Bazalech, není ovšem jasné, kdo skutečně do této transakce investoval a komu teď Bazaly patří.

Oficiálně je novým majitelem akciová společnost SMK Reality Invest. Tato firma však dosud v ničem nepodnikala, od svého založení v roce 2007 neměla žádný obrat, byla bez finančních prostředků a nevlastnila dosud žádný nemovitý majetek.

Jediným akcionářem SMK Reality Invest je podnikatel Libor Adámek, kterému patří všech deset akcií společnosti v celkové hodnotě 2 miliony korun.

Čtěte také:
Baník prodal stadion na Bazalech, potřeboval peníze
Baník jedná o angažmá s Látalem. Ten letí za Kubinou

Libor Adámek však odmítá sdělit konkrétní částku, za kterou jednu z nejlukrativnějších lokalit v Ostravě jeho firma koupila, ani odkud a jakým způsobem získal na koupi Bazalů finanční prostředky.

"Existuje několik legálních způsobů, jak dostat do firmy peníze," sdělil Libor Adámek. Podrobnosti celého obchodu však tají. "S panem Peterou jsme se dohodli, že o tom nebudeme informovat."

Adámek chce stadion rekonstruovat či postavit nový

Společnost SMK Reality Invest sídlí na adrese v Ostravě-Přívoze. Své sídlo však nemá nijak označené a stejnou adresu tam má také několik dalších firem, ve kterých Libor Adámek figuruje.

"Část prostředků získala firma od jiných společností a něco jsem investoval ze svých vlastních peněz," uvedl vlastník SMK Invest.

Také majitel Baníku Tomáš Petera odmítl pro deník Aktuálně.cz uvést, kolik za Bazaly inkasoval. Klub má dlouhodobě finanční problémy, od června 2009 do října 2010 byl v insolvenčním řízení a Tomáš Petera tvrdí, že peníze za prodej stadionu nezbytně potřeboval.

Stadion navíc neodpovídá podmínkám Českomoravského fotbalového svazu pro nejvyšší soutěž a Baník se proto stěhuje na městský stadion do Vítkovic.

Nový majitel Bazalů Libor Adámek informoval také o tom, že chce stadion rekonstruovat, či dokonce postavit nový. Přiznal však, že bez finanční účasti města Ostravy takový projekt spustit nemůže.

A přestože jeho SMK Reality Invest stadion na Bazelech koupila, s vedením města o tom Libor Adámek předem nejednal.

 

Právě se děje

před 49 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy