Bayern válí dál, vyhrál i popáté a vede bundesligu

25. 9. 2012 22:10
Bayern Mnichov vyhrál i pátý ligový zápas v sezoně a usadil se na čele bundesligy. Doma si poradil s Wolfsburgem 3:0, zatímco obhájce titulu Dortmund jen remizoval s Frankfurtem 3:3.
Mario Madžukič se brankou do sítě Wolfsburgu posouvá do čela tabulky střelců německé bundesligy. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 5. kole německé bundesligy 3:0 Wolfsburg a zůstali posledním stoprocentně úspěšným týmem v sezoně.

Bavorský velkoklub vede tabulku o dva body před Eintrachtem Frankfurt, jenž dnes ztratil první body po remíze 3:3 s mistrovským Dortmundem.

Za Bayern se dvakrát v druhém poločase trefil hlavou Chorvat Mario Mandžukič, jenž přišel v létě do Mnichova právě z Wolfsburgu a s pěti ligovými góly se dostal do čela tabulky střelců.

První branku zápasu vstřelil ve 24. minutě německý reprezentant Bastian Schweinsteiger. Wolfsburg dokázal, že se mu na hřišti Bayernu dlouhodobě nedaří, v Mnichově nevyhrál ani na 18. pokus.

Dormund zaváhal s nováčkem

Nováček z Frankfurtu sice poprvé v sezoně nevyhrál, ovšem proti Dortmundu spíše bod získal než dva ztratil. Borussia, jež o víkendu s Hamburkem poprvé po 31 zápasech v domácí soutěži prohrála, totiž neudržela dvoubrankový náskok z prvního poločasu.

Eintracht během tří minut na začátku druhé půle srovnal, a i když krátce nato Götze opět poslal hosty do vedení, dal v 73. minutě konečnou podobu výsledku hlavou Brazilec Anderson.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Bayern Mnichov - Wolfsburg 3:0 (57. a 65. Mandžukič, 24. Schweinsteiger), Eintracht Frankfurt - Dortmund 3:3 (49. Aigner, 51. Inui, 73. Anderson - 25. Piszczek, 28. Reus, 54. Götze), Fürth - Düsseldorf 0:2 (26. Fink, 33. Ilsö), Schalke - Mohuč 3:0 (21. Farfán z pen., 81. Holtby, 89. Pukki).