Divočina v Mohuči. Pavlenka vyhlížel čisté konto, závěr duelu se zvrhl v přestřelku

8. 4. 2023 17:41
Fotbalisté Bayernu Mnichov v 27. kole německé ligy zvítězili 1:0 na hřišti čtvrtého Freiburgu, brankář Jiří Pavlenka pomohl Brémám k remíze 2:2 v Mohuči.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: Reuters

Jedinou branku duelu Freiburgu s Bayernem vstřelil v 52. minutě De Ligt, jenž navázal na gól dalšího stopera Upamecana z pohárového duelu. Tentokrát ale bavorský velkoklub vedení udržel a porazil Freiburg v lize počtvrté za sebou. Zároveň zvládl i druhý bundesligový zápas pod vedením nového kouče Tuchela.

V Dortmundu otevřel skóre Malen, po hodině hry ale srovnal Behrens. Trenér Fischer se přesto při 200. utkání na lavičce Unionu bodů nedočkal, v 79. minutě rozhodl Moukoko. Osmnáctiletý talent, který bojoval v posledních měsících se zraněním, dal sedmou ligovou branku v sezoně a první od začátku listopadu.

Leverkusen si proti Frankfurtu poradil bez Patrika Schicka, který ještě není po problémech s třísly připravený do hry, i nemocného Adama Hložka. Přímý souboj o šesté místo rozhodli v první půli Adli s Diabym. Po změně stran snížil Sow, v nastavení ale přidal pojistku Azmún. Bayer uspěl v lize popáté v řadě, naopak Frankfurt pošesté za sebou nevyhrál.

Brankář Jiří Pavlenka pomohl Brémám k remíze 2:2 v Mohuči. Ještě pět minut před koncem to vypadalo, že český gólman udrží pátou bundesligovou nulu v sezoně, pak ho ale překonal ránou zblízka Ajorque. Vzápětí odpověděl Stage a ve třetí minutě nastavení vrátil domácím vedení z dorážky Weiper. Nejlepší střelec soutěže Füllkrug ale stihl 16. gólem v sezoně ještě jednou vyrovnat a Werder se tak nadále drží ve středu tabulky.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Augsburg - Kolín nad Rýnem 1:3 (29. Vargas - 7. Schirí, 16. Martel, 59. Maina), Dortmund - Union Berlín 2:1 (28. Malen, 79. Moukoko - 61. Behrens), Freiburg - Bayern Mnichov 0:1 (52. De Ligt), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (10. Adli, 34. Diaby, 90.+5 Azmún - 74. Sow), Mohuč - Brémy 2:2 (85. Ajorque, 90.+3 Weiper - 87. Stage, 90.+5 Füllkrug), Hertha Berlín - Lipsko 0:1 (40. Haidara).

1. Bayern Mnichov 27 17 7 3 76:29 58
2. Dortmund 27 18 2 7 59:36 56
3. Union Berlín 27 15 6 6 42:30 51
4. Lipsko 27 14 6 7 50:33 48
5. Freiburg 27 13 8 6 39:36 47
6. Leverkusen 27 13 4 10 51:40 43
7. Eintracht Frankfurt 27 11 8 8 48:40 41
8. Mohuč 27 11 8 8 45:38 41