Bayern v desíti uhrál remízu, Neuer chytil penaltu

3. 2. 2015 22:16
Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v 19. kole německé ligy se Schalke i v oslabení 1:1 a ani ve druhém utkání jarní části soutěže nevyhráli. V čele však stále mají osmibodový náskok.
Jérome Boateng byl vyloučen už v 17. minutě
Jérome Boateng byl vyloučen už v 17. minutě | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v 19. kole německé ligy se Schalke i v oslabení 1:1 a ani ve druhém utkání jarní části soutěže nevyhráli. Na prvním místě tabulky přesto mají osmibodový náskok, protože druhý Wolfsburg hrál ve Frankfurtu rovněž 1:1.

Bayern hrál v deseti od 17. minuty, kdy byl vyloučen Jérome Boateng. Rozhodčí navíc za faul nařídil penaltu, s pokusem Erica Maxima Choupo-Motinga si však Manuel Neuer poradil. Domácí byli i v oslabení lepší a po přestávce šli do vedení, když se trefil Arjen Robben. O chvíli později ale srovnal Höwedes.

Obhájce titulu ztráta nakonec mrzet nemusela, protože na plno nebodoval ani Wolfsburg. Druhý tým tabulky, který na úvod jara deklasoval Bayern 4:1, zachránil remízu ve Frankfurtu až dvě minuty před koncem díky brance Kevina De Bruyneho. Domácí před tím poslal do vedení Stefan Aigner, český útočník Václav Kadlec zůstal jen mezi náhradníky.

Zaváhání Wolfsburgu využil Mönchengladbach a po výhře 1:0 nad Freiburgem, kterou zařídil ve 23. minutě Patrick Hermann, snížil ztrátu na třetím místě na pět bodů. Za poražené odehrál celý zápas záložník Vladimír Darida.