Bayern ukončil neporazitelnost Freiburgu, rozhodl Lewandowski

6. 11. 2021 17:41
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 11. kole německé ligy 2:1 Freiburg a připravili mu první porážku v sezoně. Vítěznou trefu si připsal nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Obhájci titulu si pojistili první místo, Freiburg zůstane navzdory prohře na třetí pozici.

Atraktivní souboj nejlepšího bundesligového útoku proti nejpevnější obraně vyzněl pro Bayern, který jako druhý německý tým v historii nasázel v jednom kalendářním roce sto ligových branek. Obhájci titulu otevřeli skóre po půlhodině hry, kdy Goretzka zužitkoval asistenci nejlepšího nahrávače soutěže Müllera.

Německý záložník mohl přidat druhý zásah po změně stran, ale trefil jen tyč a v další šanci i břevno. Nakonec skóre navýšil 13. ligovou brankou v sezoně Lewandowski. Hosté v závěru už jen snížili zásluhou Haberera. Bayern odskočil svému soupeři v tabulce na rozdíl šesti bodů.

Wolfsburg zvládl i třetí soutěžní zápas pod vedením nového trenéra Kohfeldta a posunul se na čtvrté místo neúplné tabulky. O vítězství 1:0 nad Augsburgem rozhodl ve 14. minutě Nmecha. Český brankář Tomáš Koubek strávil utkání na lavičce poraženého celku.

Bielefeld vyhrál na hřišti Stuttgartu 1:0 a slaví první vítězství v sezoně. Jedinou branku vstřelil v 19. minutě Okugawa, jeho tým přesto zůstává předposlední.

Německá fotbalová liga - 11. kolo: Bayern Mnichov - Freiburg 2:1 (30. Goretzka, 75. Lewandowski - 90.+2 Haberer), Bochum - Hoffenheim 2:0 (67. Novothny, 90.+7 Pantovič), Stuttgart - Bielefeld 0:1 (19. Okugawa), Wolfsburg - Augsburg 1:0 (14. Nmecha), Lipsko - Dortmund 2:1 (29. Nkunku, 68. Poulsen - 52. Reus).

1. Bayern Mnichov 11 9 1 1 40:11 28
2. Dortmund 11 8 0 3 28:17 24
3. Freiburg 11 6 4 1 18:9 22
4. Wolfsburg 11 6 1 4 12:12 19
5. Lipsko 11 5 3 3 23:11 18
6. Leverkusen 10 5 2 3 23:16 17
7. Mohuč 11 5 2 4 15:11 17
8. Union Berlín 10 4 4 2 15:15 16