7. 12. 2013 17:50
Tým Pepa Guardioly neochvějně vládne německé bundesligy. Fenomenální Bayern opět naděloval.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov po brance Van Buytena.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov po brance Van Buytena. | Foto: Reuters

Brémy - Mašina jménem Bayern šlape a jen tak se zřejmě nezastaví. Tým trenéra Pepa Guardioly v německé bundeslize předvedl další suverénní výkon a nebohé Brémy smetl na jejich hřišti potupným výsledkem 7:0!

Na demolici domácího týmu se dvěma góly podílel francouzský záložník Franck Ribéry. Další branky stříleli Van Buyten, Mandžukič, Müller a Götze. Hned první branku si Brémy vstřelily samy.

Bavorský velkoklub je pochopitelně s velkým náskokem na čele tabulky, když z patnácti zápasů pouze dvakrát remizoval.

Debaklu se účastnil i GebreSelassie

Bayern se dostal do vedení v 21. minutě, když si centr pronikajícího Ribéryho srazil do vlastní sítě stoper Assani Lukimya. Skóre zvýšil brzy hlavičkou Daniel van Buyten a ještě do poločasu zařídil týmu trenéra Pepa Guardioly tříbrankový náskok skvěle hrající Ribéry.

Werder, za který nastoupil i český reprezentant Theodor Gebre Selassie, inkasoval další gól v 60. minutě, kdy Ribéry našel před prázdnou brankou Maria Mandžukiče. Na pětigólový rozdíl upravil Thomas Müller, další gól přidal po parádní kombinaci v pokutovém území znovu Ribéry a v poslední minutě uzavřel skóre Götze. Brémy mají z posledních dvou duelů s úřadujícím šampionem skóre 1:13.

Borussia padla po chybě stopera

Na prvním místě tabulky má Bayern dál čtyřbodový náskok, protože druhý Leverkusen vyhrál šlágr na hřišti Dortmundu 1:0. Jedinou branku nejočekávanějšího duelu kola v Dortmundu vstřelil v 18. minutě Son Hung-min po chybné rozehrávce stopera Manuela Friedricha. Korejský útočník po kličce brankáři dal sedmý gól v sezoně, přičemž šest z nich nastřílel v posledních čtyřech zápasech.

Bayer dohrával posledních deset minut v deseti, když byl za ostrý skluz na Roberta Lewandowského rovnou vyloučen Emir Spahič, ale Borussii se vyrovnat nepodařilo. Naopak po druhé žluté kartě přišla v nastavení o Sokratise Papastathopulose. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa na třetím místě tabulky ztrácejí na první Bayern už deset bodů a na druhý Leverkusen šest.

Frankfurt se trápí, Kadlec asistoval

Naopak velké problémy má stále Eintracht Frankfurt. Tým českého útočníka Václava Kadlece prohrál doma s Hoffenheimem 1:2 a je patnáctý s náskokem pouhých tří bodů na poslední Braunschweig.

Kadlec nastoupil v základní sestavě, ovšem postavil se na pravé křídlo, když místo na hrotu musel přenechat v poslední době gólovějšímu Joseluovi. Právě ten zaznamenal jediný gól týmu, Kadlec asistoval.

Schalke vedlo v Mönchengladbachu po proměněné penaltě Jeffersona Farfána ze 17. minuty, ale ještě do poločasu prohrávalo. Už za sedm minut totiž vyrovnal Raffael a v nastavení otočil skóre z pokutového kopu Max Kruse. Borussia vyhrála šesté bundesligové utkání v řadě a svému dnešnímu soupeři se vzdálila na čtvrté příčce na sedm bodů.

Augsburg bez zraněného Jana Morávka zvítězil 1:0 v Hamburku, jehož čeští hráči Petr Jiráček a Jaroslav Drobný zůstali jen na lavičce.

Aktualizujeme

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Brémy - Bayern Mnichov 0:7 (38. a 82. Ribéry, 21. vlastní Lukimya, 27. Van Buyten, 60. Mandžukič, 68. T. Müller, 90. Götze), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1:2 (48. Joselu - 46. Schipplock, 51. Firmino), Hamburk - Augsburg 0:1 (18. Bobadilla), Mönchengladbach - Schalke 2:1 (25. Raffael, 45.+1 Kruse z pen. - 18. Farfán z pen.), Stuttgart - Hannover 4:2(13. Harnik, 33. Ibiševič, 52. Traoré, 84. Rausch - 29. Sobiech, 31. Sané), Dortmund - Leverkusen 0:1 (18. Son Hung-min).

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h.