7. 12. 2013 17:50
Tým Pepa Guardioly neochvějně vládne německé bundesligy. Fenomenální Bayern opět naděloval.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov po brance Van Buytena.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov po brance Van Buytena. | Foto: Reuters

Brémy - Mašina jménem Bayern šlape a jen tak se zřejmě nezastaví. Tým trenéra Pepa Guardioly v německé bundeslize předvedl další suverénní výkon a nebohé Brémy smetl na jejich hřišti potupným výsledkem 7:0!

Na demolici domácího týmu se dvěma góly podílel francouzský záložník Franck Ribéry. Další branky stříleli Van Buyten, Mandžukič, Müller a Götze. Hned první branku si Brémy vstřelily samy.

Bavorský velkoklub je pochopitelně s velkým náskokem na čele tabulky, když z patnácti zápasů pouze dvakrát remizoval.

Debaklu se účastnil i GebreSelassie

Bayern se dostal do vedení v 21. minutě, když si centr pronikajícího Ribéryho srazil do vlastní sítě stoper Assani Lukimya. Skóre zvýšil brzy hlavičkou Daniel van Buyten a ještě do poločasu zařídil týmu trenéra Pepa Guardioly tříbrankový náskok skvěle hrající Ribéry.

Werder, za který nastoupil i český reprezentant Theodor Gebre Selassie, inkasoval další gól v 60. minutě, kdy Ribéry našel před prázdnou brankou Maria Mandžukiče. Na pětigólový rozdíl upravil Thomas Müller, další gól přidal po parádní kombinaci v pokutovém území znovu Ribéry a v poslední minutě uzavřel skóre Götze. Brémy mají z posledních dvou duelů s úřadujícím šampionem skóre 1:13.

Borussia padla po chybě stopera

Na prvním místě tabulky má Bayern dál čtyřbodový náskok, protože druhý Leverkusen vyhrál šlágr na hřišti Dortmundu 1:0. Jedinou branku nejočekávanějšího duelu kola v Dortmundu vstřelil v 18. minutě Son Hung-min po chybné rozehrávce stopera Manuela Friedricha. Korejský útočník po kličce brankáři dal sedmý gól v sezoně, přičemž šest z nich nastřílel v posledních čtyřech zápasech.

Bayer dohrával posledních deset minut v deseti, když byl za ostrý skluz na Roberta Lewandowského rovnou vyloučen Emir Spahič, ale Borussii se vyrovnat nepodařilo. Naopak po druhé žluté kartě přišla v nastavení o Sokratise Papastathopulose. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa na třetím místě tabulky ztrácejí na první Bayern už deset bodů a na druhý Leverkusen šest.

Frankfurt se trápí, Kadlec asistoval

Naopak velké problémy má stále Eintracht Frankfurt. Tým českého útočníka Václava Kadlece prohrál doma s Hoffenheimem 1:2 a je patnáctý s náskokem pouhých tří bodů na poslední Braunschweig.

Kadlec nastoupil v základní sestavě, ovšem postavil se na pravé křídlo, když místo na hrotu musel přenechat v poslední době gólovějšímu Joseluovi. Právě ten zaznamenal jediný gól týmu, Kadlec asistoval.

Schalke vedlo v Mönchengladbachu po proměněné penaltě Jeffersona Farfána ze 17. minuty, ale ještě do poločasu prohrávalo. Už za sedm minut totiž vyrovnal Raffael a v nastavení otočil skóre z pokutového kopu Max Kruse. Borussia vyhrála šesté bundesligové utkání v řadě a svému dnešnímu soupeři se vzdálila na čtvrté příčce na sedm bodů.

Augsburg bez zraněného Jana Morávka zvítězil 1:0 v Hamburku, jehož čeští hráči Petr Jiráček a Jaroslav Drobný zůstali jen na lavičce.

Aktualizujeme

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Brémy - Bayern Mnichov 0:7 (38. a 82. Ribéry, 21. vlastní Lukimya, 27. Van Buyten, 60. Mandžukič, 68. T. Müller, 90. Götze), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 1:2 (48. Joselu - 46. Schipplock, 51. Firmino), Hamburk - Augsburg 0:1 (18. Bobadilla), Mönchengladbach - Schalke 2:1 (25. Raffael, 45.+1 Kruse z pen. - 18. Farfán z pen.), Stuttgart - Hannover 4:2(13. Harnik, 33. Ibiševič, 52. Traoré, 84. Rausch - 29. Sobiech, 31. Sané), Dortmund - Leverkusen 0:1 (18. Son Hung-min).

1. Bayern Mnichov 15 13 2 0 39:7 41
2. Leverkusen 15 12 1 2 32:14 37
3. Dortmund 15 10 1 4 35:16 31
4. Mönchengladbach 15 10 1 4 33:17 31
5. Schalke 15 7 3 5 30:28 24
6. Wolfsburg 14 7 2 5 20:16 23
7. Mohuč 15 6 2 7 22:29 20
8. Augsburg 15 6 2 7 16:23 20