Bayern, svět luxusních zážitků. Koukněte, koho hostí Plzeň

Bayern, to je bavorská pýcha. Pohárů už vyhrál nepočítaně. A vystavuje je v supermoderním muzeu ve své Allianz Areně. Račte vstoupit!
Tady je to místo, kde Plzeň prohrála 5:0.
Předtím, než se sedmdesát tisíc fanoušků usadí na tribunách před bundesligovým zápasem proti Norimberku, můžou se zastavit i v muzeu. Trochu jiném, než na jaké jsme zvyklí. To mnichovské je plné nejen trofejí, ale i audiovizuálních a interaktivních prvků.
Do muzea vkročíte tunelem, v němž vám na velkých LED-obrazovkách utíká slavná historie Bayernu a záběry z ní proti proudu času. A na řadu přijde tahle trofej: Viktoria, pohár za první výhru Mnichovanů v německé lize, v ročníku 1931/32.
Na konci expozice pak stojí současnost: respektive figuríny všech hráčů nynějšího Guardiolova týmu, u kterých se pochopitelně můžete vyfotit.
Časy se mění. Teď se fotbalisté prodávají za desítky milionů eur, ve fotbalovém dávnověku jim byly odměnou za góly třeba i vejce či mrkev.
Foto: CPA Eduard Erben
Luděk Mádl Eduard Erben, Luděk Mádl
5. 11. 2013 12:25
Erlebniswelt, svět zážitků. Tak pojmenovali muzeum Bayernu Mnichov ukryté v obrovské moderní Allianz Areně

Mnichov, Plzeň - Bayern, to je bavorská pýcha. Teď přijela do Plzně k odvetě v základní skupině Ligy mistrů.

Podívejte se, jaká síla a tradice se valí do Štruncových sadů. Pohárů už vyhrál Bayern nepočítaně. A vystavuje je v supermoderním muzeu ve své Allianz Areně. Račte s námi vstoupit!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy