Bayern smázl Citizens třemi góly, Real znovu koncertoval

2. 10. 2013 22:45
Fotbalisté Bayernu přehráli Manchester City na jeho hřišti jasně 3:1 a ujali se vedení ve skupině D Ligy mistrů.
Franck Ribéry dal první gól Bayernu, jako první přišel s gratulací David Alaba.
Franck Ribéry dal první gól Bayernu, jako první přišel s gratulací David Alaba. | Foto: Reuters

Manchester - Žádný problém neměli fotbalisté Bayernu Mnichov s Manchesterem City v utkání základní skupiny Ligy mistrů, když ho na jeho hřišti porazili 3:1.

V závěru si hosté dokonce mohli dovolit hrát o deseti, když po faulu na Tourého dostal červenou kartu Jerome Boateng, který tak nebude hrát v příštím zápase za tři týdny doma s Plzní.

Ve skupině D tak mají hráči bavorského klubu po dvou zápasech plný počet bodů a tabulku vedou. O utkání CSKA Moskva s Plzní si přečtěte ZDE.

Bayern vyhrál stylem start-cíl

V souboji dvou lídrů skupiny udával tempo prakticky celý zápas Bayern. Vedl už po sedmi minutách, když brankáře Harta zaskočil Ribéry.

Obhájce titulu strojově kombinoval a úřadujícího anglického vicemistra, který na úvod skupiny vyhrál 3:0 v Plzni, vůbec nepouštěl na dostřel branky.

Krátce po změně stran Bayern definitivně rozhodl o třech bodech. Po kličce Hartovi zasunul míč do opuštěné branky Müller a třetí gól přidal střelou k bližší tyči v 60. minutě Robben.

Citizens snížili po Negredově trefě, ale první domácí prohru v pohárech po pěti letech už neodvrátili ani v krátké přesilovce po Boatengově vyloučení.

United přišli o výhru v závěru

Druhému týmu z Manchesteru se také příliš nevedlo, na půdě Šachťaru Doněck s Tomášem Hübschmanem v sestavě si připsali United jen remízu 1:1, přestože po poločase vedl díky gólu Welbecka.

V 76. minutě ale vyrovnal Taison a United si s ukrajinským mistrem body rozdělil.

V druhém souboji skupiny díky Hegelerově brance v nastavení druhého poločasu Leverkusen udolal španělský San Sebastian 2:1 a přiblížil se dvojici Manchester, Šachtar na rozdíl jednoho bodu.

Juventus doma jen remizoval

Překvapení večera se zrodilo v Turíně. Juventus nenapravil remízu 1:1 z Kodaně a s Galatasarayem Istanbul uhrál doma také jen bod.

Hosté dlouho nadrželi náskok po Drogbově zásahu, "Stará dáma" pak skóre mezi 78. a 87. minutou otočila, jenže vzápětí zmrazil stadion Bulut.

Italský kouč Mancini tak při své premiéře na lavičce Galatasaraye slavil proti krajanům bod.

Jasnou záležitostí naopak bylo utkání mezi Realem Madrid a Kodaní. Madridský favorit doma roznesl Dány jasně 4:0.

O gólovou úrodu se dvěma góly spravedlivě rozdělili Ronaldo a Di María. Madridští v šesté sezoně za sebou získali v Lize mistrů z úvodních dvou utkání skupiny plný počet šesti bodů.

PSG snad přehrálo Benfiku

Velký krok k postupu udělal Paris St. Germain. Francouzský mistr porazil v souboji o první místo ve skupině C Benfiku Lisabon hravě 3:0 a s plným bodovým ziskem vede tabulku.

Domácí dali všechny góly už v první půlhodině a vděčí za to především kanonýrovi Zlatanu Ibrahimovičovi.

Švédská hvězda se trefila v 5. a 30. minutě a s předstihem si nadělila dárek ke čtvrtečním 32. narozeninám.

Mezi Ibrahimovičovými góly se dokázal prosadit také Marquinhos, devatenáctiletý stoper skóroval už při své premiéře v úvodním duelu skupiny na hřišti Olympiakosu Pireus.

Řecký šampion po domácí prohře zabral a díky hattricku Mitroglua veze triumf 3:0 ze hřiště Anderlechtu Brusel. Domácí za stavu 0:1 zahodili penaltu a s týmem z Řecka prohráli poprvé po sedmi utkáních.

Skupina A:

Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1)

Branky: 76. Taison - 18. Welbeck. Rozhodčí: Královec.

Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

1. Manchester United 2 1 1 0 5:3 4
2. Šachtar Doněck 2 1 1 0 3:1 4
3. Leverkusen 2 1 0 1 4:5 3
4. San Sebastian 2 0 0 2 1:4 0

Skupina B:

Juventus Turín - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:1)

Branky: 78. Vidal z pen., 87. Quagliarella - 36. Drogba, 88. Bulut. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0)

Branky: 21. a 65. Ronaldo, 71. a 90.+1 Di María. Rozhodčí: Jug (Slovin.).

1. Real Madrid 2 2 0 0 10:1 6
2. Juventus Turín 2 0 2 0 3:3 2
3. FC Kodaň 2 0 1 1 1:5 1
4. Galatasaray Istanbul 2 0 1 1 3:8 1

Skupina C:

Paris St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0)

Branky: 5. a 30. Ibrahimovic, 25. Marquinhos. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)

Branky: 17., 56. a 72. Mitroglu. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

1. Paris St. Germain 2 2 0 0 7:1 6
2. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 4:4 3
3. Benfica Lisabon 2 1 0 1 2:3 3
4. Anderlecht 2 0 0 2 0:5 0

Skupina D:

Manchester City - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)

Branky: 80. Negredo - 7. Ribéry, 56. Müller, 60. Robben. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 86. Boateng (Bayern).
Manchester: Hart - Richards, Kompany, Nastasič, Clichy - Touré, Fernandinho - Navas, Agüero (70. Silva), Nasri (70. Milner) - Džeko (57. Negredo).
Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (78. Shaqiri), Kroos, Schweinsteiger (76. Kirchhoff), Ribéry (85. Götze) - Müller.

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 6:1 6
2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
4. Viktoria Plzeň 2 0 0 2 2:6 0