Leverkusen přišel porážkou s Lipskem o třetí místo v bundeslize, nepomohl ani Schick

17. 4. 2022 17:47
Fotbalisté Leverkusenu podlehli v 30. kole německé ligy 0:1 Lipsku a v přímém souboji přišli o třetí místo. Porážku neodvrátil ani reprezentační útočník Patrik Schick, jenž odehrál celý zápas. Bayern Mnichov zvítězil 3:0 v Bielefeldu a příští týden může po zápase s Dortmundem slavit desátý mistrovský titul v řadě. Obhájci prvenství mají na druhou Borussii devítibodový náskok.
Ani tenhle pokus Patrika Schicka v síti Lipska neskončil
Ani tenhle pokus Patrika Schicka v síti Lipska neskončil | Foto: Reuters

Lipsko potvrdilo v Leverkusenu skvělou formu a prodloužilo sérii bez porážky na 14 utkání. O posunu na třetí místo o dva body před Bayer rozhodl v 69. minutě tečovanou střelou Szoboszlai. Druhý nejlepší střelec soutěže Schick se potřetí za sebou neprosadil a Leverkusen bude muset o účast v Lize mistrů ještě hodně bojovat. Na pátý Freiburg má náskok pouhý bod.

Bayern v úterý překvapivě vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Villarrealem, na hřišti předposledního týmu bundesligy si ale částečně spravil chuť. Favorit šel do vedení po deseti minutách a Laursenově vlastním gólu. Pojistky přidali v závěrech obou poločasů Gnabry a střídající Musiala.

Bavorský velkoklub si zajistí další ligový triumf, když porazí v sobotu na domácí půdě Dortmund. Vzhledem k výraznému rozdílu ve skóre mezi oběma týmy ale stačí Bayernu v podstatě i remíza.

Frankfurt tři dny po výhře 3:2 v Barceloně a vyřazení katalánského giganta ve čtvrtfinále Evropské ligy podlehl v bundeslize 0:2 Unionu Berlín. Domácí rozhodli dvěma góly v 17. a 21. minutě, trefili se Awoniyi a Prömel. Union se drží na šestém místě, Frankfurt je desátý.

Německá fotbalová liga - 30. kolo: Bielefeld - Bayern Mnichov 0:3 (10. vlastní Laursen, 45.+7 Gnabry, 85. Musiala), Hoffenheim - Fürth 0:0, Union Berlín - Eintracht Frankfurt 2:0 (17. Awoniyi, 21. Prömel), Leverkusen - Lipsko 0:1 (69. Szoboszlai).

1. Bayern Mnichov 30 23 3 4 89:29 72
2. Dortmund 30 20 3 7 76:43 63
3. Lipsko 30 16 6 8 65:31 54
4. Leverkusen 30 15 7 8 68:43 52
5. Freiburg 30 14 9 7 49:34 51
6. Union Berlín 30 13 8 9 40:39 47
7. Kolín nad Rýnem 30 12 10 8 44:44 46
8. Hoffenheim 30 13 6 11 50:45 45