Bayern s Guardiolou dostal první gól. Přesto zatím válí

Sport Sport
22. 7. 2013 7:12
Bayern v přípravě vyhrál Telekom Cup.
Bayern prokazuje dobrou formu i před startem nové sezony
Bayern prokazuje dobrou formu i před startem nové sezony | Foto: Reuters

Praha - Pět zápasů, pět výher a skóre 22:1. To je prozatimní bilance Bayernu Mnichov v přípravě na novou sezonu.

Bavorský velkoklub válí i pod novým koučem Pepem Guardiolou. Naposledy to dokázal ve finále Telekom Cupu, v němž sice vůbec poprvé inkasoval, ovšem přesto porazil Mönchengladbach jasně 5:1.

Premiérově se v novém dresu trefil záložník Thiago Alcantara, jehož si Guardiola přivedl z Barcelony. Další góly nasázeli Ribéry, Lahm, Robben a Müller. Čestný úspěch Borussie zaznamenal De Jong, který proměnil pokutový kop.

Vrchol přípravy však úřadujícího vítěze Ligy mistrů a především Guardiolu teprve čeká. Ve středu se Mnichovští utkají s Barcelonou, kde španělský trenér před příchodem do Německa úspěšně působil.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy