Bayern roznesl Bochum sedmi góly, Kadeřábek pomohl k remíze

18. 9. 2021 17:37
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 5. kole německé ligy na svém hřišti nováčka Bochum 7:0. Obhájci titulu rozhodli čtyřmi góly v první půli. Český obránce Pavel Kadeřábek nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě a pomohl Hoffenheimu k remíze 0:0 v Bielefeldu.
Radost hráčů Bayernu
Radost hráčů Bayernu | Foto: Reuters

Bayern potvrdil roli velkého favorita a vyhrál sedmý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Joshua Kimmich a jednu branku přidal i nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski, jenž má po pěti kolech na kontě sedm ligových gólů.

Polský kanonýr skóroval v rekordním 19. soutěžním utkání za Bayern v řadě. Jako první hráč bundesligové historie navíc dal gól ve 13. domácím duelu za sebou.

Bavorský velkoklub se dostal v neúplné tabulce na první místo. Do čela se ale může v případě nedělní výhry nad Frankfurtem vrátit Wolfsburg.

Kadeřábek odehrál po zranění druhý poločas v minulém kole proti Mohuči, tentokrát už dostal šanci od začátku. Hoffenheim ale ani počtvrté v řadě nevyhrál.

Augsburg zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Mönchengladbachem, jediný gól vstřelil v 81. minutě Florian Niederlechner. Brankář Tomáš Koubek zůstal jen na lavičce domácího celku.

Lipsko potřetí za sebou nevyhrálo, z Kolína nad Rýnem si odvezlo bod za remízu 1:1. Domácí celek poslal do vedení v 57. minutě Anthony Modeste, v 72. minutě srovnal Amadou Haidara. Lipský vicemistr tak má na kontě po pěti zápasech pouze čtyři body, Kolín má o čtyři více.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 1:0 (81. Niederlechner), Bayern Mnichov - Bochum 7:0 (27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. vlastní Lampropulos, 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting), Bielefeld - Hoffenheim 0:0, Mohuč - Freiburg 0:0, Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:1 (57. Modeste - 72. Haidara).

1. Bayern Mnichov 5 4 1 0 20:4 13
2. Wolfsburg 4 4 0 0 6:1 12
3. Mohuč 5 3 1 1 6:2 10
4. Dortmund 4 3 0 1 13:9 9
5. Freiburg 5 2 3 0 6:4 9
6. Kolín nad Rýnem 5 2 2 1 9:7 8
7. Leverkusen 4 2 1 1 12:6 7
8. Union Berlín 4 1 3 0 5:4 6