Darida gólem pomohl k bodu, Drobný vychytal Borussii

4. 10. 2014 17:47
Čeští fotbaloví reprezentanti byli v zápasech sedmého kola bundesligy vidět.
Jaroslav Drobný si místo jedničky Hamburku zase užívá.
Jaroslav Drobný si místo jedničky Hamburku zase užívá. | Foto: Reuters

Mnichov - Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida se vrátil po trestu za vyloučení do sestavy Freiburgu a zařídil mu remízu 1:1 na hřišti Brém. Už v 8. minutě totiž proměnil svůj druhý pokutový kop v sezoně, domácí stihli jen srovnat. Freiburg už popáté v sezoně remizoval a nadále čeká na vítězství. Toho se naopak dočkal Hamburk, který vyhrál 1:0 na hřišti Dortmundu.

Darida proměnil penaltu i při minulém startu proti Hoffenheimu, kdy byl následně vyloučen. Kvůli tomu přišel o zápas s Leverkusenem. Nyní už se ale vrátil do sestavy a hned dostal šanci při další penaltě. Mazácky poslal gólmana na druhou stranu a s přehledem proměnil.

Dařilo se i brankáři Jaroslavu Drobnému, který pochytal všech deset přímých střel Dortmundu na branku a udržel druhou nulu v sezoně. Ta první se mu povedla proti Bayernu.

Hamburku, za který v závěru nastoupil i Petr Jiráček, tak stačil k výhře jediný gól. Postaral se o něj Lasogga, který využil velkou chybu dortmundské obrany a po úniku dvou hráčů na brankáře zakončil do odkryté branky.

Obhájce titulu Bayern Mnichov doma rozstřílel Hannover 4:0 zásluhou dvou branek Lewandowského a Robbena. Nadále se tak drží v čele tabulky.

Nováček z Paderbornu po dvou porážkách zabodoval, když remizoval 2:2 na hřišti favorizovaného Leverkusenu. Navíc byl blízko výhře, protože domácí srovnali až v poslední minutě. Paderbornu k bodu pomohla i minela domácího brankáře, který při prvním gólu chybně vyběhl a pro Koce už bylo snadné trefit prázdnou branku.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Bayern Mnichov - Hannover 4:0 (6. a 38. Lewandowski, 13. a 79. Robben), Brémy - Freiburg 1:1 (31. Di Santo - 8. Darida z pen.), Dortmund - Hamburk 0:1 (35. Lasogga), Hoffenheim - Schalke 2:1 (13. Elyounoussi, 29. Szalai - 83. Huntelaar), Leverkusen - Paderborn 2:2 (42. Bender, 90. Bellarabi - 20. Koc, 87. Stoppelkamp), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 3:2 (44. a 54. Meier, 79. vlastní Wimmer - 15. Risse, 65. Hector).

1. Bayern Mnichov 7 5 2 0 15:2 17
2. Hoffenheim 7 3 4 0 11:6 13
3. Mönchengladbach 6 3 3 0 8:3 12
4. Leverkusen 7 3 3 1 13:11 12
5. Eintracht Frankfurt 7 3 3 1 12:10 12
6. Mohuč 6 2 4 0 9:5 10
7. Hannover 7 3 1 3 5:8 10
8. Paderborn 7 2 3 2 10:10 9