Bayern proti Augsburgu spasila Müllerova penalta

12. 9. 2015 18:37
Výsledky německé fotbalové bundesligy.
Hráči Bayernu slaví vítězství v zápase s Augsburgem.
Hráči Bayernu slaví vítězství v zápase s Augsburgem. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili zápas čtvrtého kola německé ligy s Augsburgem a zvítězili 2:1. V závěru rozhodl z penalty Thomas Müller. Dortmund po výhře 4:2 v Hannoveru zůstal v čele tabulky o skóre před úřadujícími mistry.

Augsburgu jediný gól nestačil

Bayern se dostal v prvním poločase zápasu s Augsburgem do několika šancí, ve 43. minutě ale překvapivě otevřeli skóre hosté. Tvrdou střelou zblízka se prosadil záložník Esswein. Bayern doma inkasoval po 332 minutách, naposledy jej překonal v květnu právě Augsburg.

Po přestávce svěřenci trenéra Guardioly navýšili tlak a v 77. minutě se dočkali vyrovnání, třetí gól v sezoně oslavil polský reprezentant Lewandowski. Obrat dokonal v poslední minutě Müller z přísně nařízené penalty.

Také Dormund otáčel

Dortmund sice v Hannoveru začal aktivně, po sérii neproměněných šancí ale inkasoval jako první. Po Andreasenově přihrávce před bránu překonal gólmana Bürkiho Sobiech.

Hosté ale stihli otočit skóre ještě v prvním poločase. Nejprve po faulu Felipeho rozhodčí Siebert nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Aubameyang, o chvíli později se po Ginterově pasu prosadil Mchitarjan.

Ani Borussia ale vedení dlouho neudržela, v 53. minutě se znovu prosadil polský útočník Sobiech po chybě obránce Hummelse, který dnes nastoupil ke 200. bundesligovému utkání.

Obránci Hannoveru Felipemu se ale nepovedl závěr utkání a poté, co vrátil Dortmundu jednogólový náskok vlastním gólem, zahrál v 84. minutě ve vápně rukou a výhru hostů zpečetil z další penalty Aubameyang.

Hertha Berlín vstřelila v prvním dějství dva góly po dvou střelách na branku a Stuttgart porazila 2:1, rozhodující trefu si připsal Lustenberger. Záložník Herthy Vladimír Darida i stoper Stuttgartu Adam Hloušek odehráli celé utkání.

Úspěch si připsali oba nováčci. Zatímco Ingolstadt remizoval s Wolfsburgem 0:0, Darmstadt zvítězil 1:0 na hřišti favorizovaného Leverkusenu a v této sezoně zatím nepoznal hořkost porážky.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Bayern Mnichov - Augsburg 2:1 (77. Lewandowski, 90. Müller z pen. - 43. Esswein), Hannover - Dortmund 2:4 (18. a 53. Sobiech - 35. a 85. Aubameyang z pen., 44. Mchitarjan, 67. vlastní Felipe), Hertha Berlín - Stuttgart 2:1 (14. Haraguči, 45.+3 Lustenberger - 36. Sunjič), Ingolstadt - Wolfsburg 0:0, Leverkusen - Darmstadt 0:1 (8. Sulu), Eintracht Frankfurt - Kolín nad Rýnem 6:2 (4., 23. a 87. Meier, 15. a 30. Castaignos, 73. Seferovic - 28. Modeste, 81. Heintz).