Bayern prohrál v Mohuči a propadl se na třetí místo

27. 11. 2011 19:45
Mohuč - Bayern 3:2, Brémy - Stuttgart 2:0
Fotbalisté Mohuče uštědřili Bayernu druhou prohru v řadě
Fotbalisté Mohuče uštědřili Bayernu druhou prohru v řadě | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli ve 14. kole německé ligy v Mohuči 2:3 a po deseti zápasech přišli o vedení v tabulce. Už v předcházejícím programu kola se o bod před bavorský tým dostaly Dortmund a Mönchengladbach.

K vítězství nad Bayernem pomohl Mohuči český reprezentační bek Zdeněk Pospěch, který odehrál celý zápas.

Bayern chtěl odčinit porážku z posledního kola s Dortmundem, ale v Mohuči začal špatně. V desáté minutě dostal výbornou přihrávku Andreas Ivanschitz a po kličce poslal domácí levačkou do vedení.

Po přestávce vyrovnal stoper Daniel van Buyten, jenže vzápětí brankář Manuel Neuer dvakrát inkasoval.

Dortmund porazil i Schalke a poprvé vede německou ligu

Nejprve jednička německé reprezentace nestačila na nenápadnou střelu z dálky z kopačky Marka Caligiuriho, na 3:1 zvýšil hlavou po rohu nikým nehlídaný Niko Bungert.

V nervózním závěru sice favorit snížil znovu zásluhou Van Buytena na rozdíl jediné branky, nizozemský stoper ale v nastavení v největší šanci místo zkompletování hattricku minul levou tyč. Obránce Pospěch předtím unikl žluté kartě po strkanici s Tonim Kroosem.

Brémy porazily Stuttgart a posunuly se na čtvrté místo

Brémy se oklepaly z debaklu 0:5 s Mönchengladbachem a po vítězství 2:0 nad Stuttgartem se posunuly v tabulce na čtvrté místo.

Po řadě promrhaných šancí se trefil v 57. minutě Aaron Hunt, za deset minut zaskočil dalekonosným přímým kopem brankáře Svena Ulreicha brazilský obránce Naldo.

Werder potvrdil vynikající formu v domácích zápasech - na svém stadionu ztratil v osmi utkáních body jen s lídrem z Dortmundu.

Výsledky:

Brémy - Stuttgart 2:0 (57. Hunt, 67. Naldo), Mohuč - Bayern Mnichov 3:2 (10. Ivanschitz, 65. Caligiuri, 74. Bungert - 56. a 79. Van Buyten).