Bayern po prohře v Leverkusenu přišel o první místo. Hložek nastoupil v závěru

19. 3. 2023 20:05
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 25. kole německé ligy podlehli v Leverkusenu 1:2 a přišli o první místo v tabulce, na kterém je vystřídal Dortmund. Dvěma penaltami rozhodl Palacios. Adam Hložek do utkání naskočil v 84. minutě. Patrik Schick stále trápí potíže s třísly, kvůli kterým odřekl účast na nadcházejícím reprezentačním srazu.
Radost fotbalistů Leverkusenu v zápase proti Bayernu.
Radost fotbalistů Leverkusenu v zápase proti Bayernu. | Foto: Reuters

Bavorský klub šel do vedení po trefě Kimmicha. Pak byl ale v 53. a 71. minutě dvakrát v pokutovém území faulován Adli a obě nařízené penalty proměnil Palacios. Adli v obou případech dostal od rozhodčího nejprve žlutou kartu za simulování, ale VAR verdikt změnil.

Bayern ztrácí na vedoucí Dortmund jeden bod. Leverkusen zvítězil potřetí v řadě, je osmý a na pohárové příčky má odstup už jen tři body.

Po čtyřech zápasech bez vítězství fotbalisté Unionu Berlín porazili Frankfurt 2:0 a vystřídali Lipsko na třetím místě. Výhru domácího týmu zařídili góly ve druhém poločase kapitán Khedira a střídající Behrens.

Eintracht utrpěl čtyři dny po vyřazení z Ligy mistrů po porážce 0:3 v Neapoli další nezdar. V domácí soutěži nevyhrál počtvrté za sebou, ale v tabulce je dál šestý.

Freiburg remizoval v Mohuči 1:1. Klub z Černého lesa se v 55. minutě dostal do vedení zásluhou Doana. V šesté minutě nastavení vyrovnal nejlepší střelec domácích Onisiwo. Oba kluby prodloužily své série bez prohry na šest utkání. Freiburg vystřídal na čtvrtém místě Lipsko. Mohuč je devátá a na pohárové příčky ztrácí tři body.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Union Berlín - Eintracht Frankfurt 2:0 (53. Khedira, 75. Behrens), Leverkusen - Bayern Mnichov 2:1 (55. a 73. Palacios obě z pen. - 22. Kimmich), Mohuč - Freiburg 1:1 (90.+6 Onisiwo - 55. Doan).

1. Dortmund 25 17 2 6 55:31 53
2. Bayern Mnichov 25 15 7 3 71:27 52
3. Union Berlín 25 14 6 5 38:28 48
4. Freiburg 25 13 7 5 38:34 46
5. Lipsko 25 13 6 6 49:30 45
6. Eintracht Frankfurt 25 11 7 7 46:36 40
7. Wolfsburg 25 10 8 7 44:32 38
8. Leverkusen 25 11 4 10 45:39 37