Bayern potřetí za sebou jen remizoval a bundesligu vede pouze o bod

28. 1. 2023 20:57
Bayern Mnichov v německé fotbalové lize i ve třetím utkání v tomto roce pouze remizoval. Obhájci titulu tentokrát v 18. kole na vlastním stadionu nedokázali porazit Frankfurt a po výsledku 1:1, který předtím uhráli i v Lipsku a s Kolínem nad Rýnem, jsou v čele pořadí už jen o bod před berlínským Unionem. Tým z metropole naopak ještě na jaře neztratil ani bod, městské derby s Herthou vyhrál 2:0.
Zklamaní fotbalisté Bayernu Mnichov
Zklamaní fotbalisté Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Bayern poslal do vedení po 34 minutách hry Sané, v 69. minutě ale vyrovnal Kolo Muani. Frankfurt neprohrál pošesté za sebou a v nekompletní tabulce je pátý jen s pětibodovou ztrátou na lídra. O dva body se před Eintracht posunul Freiburg, který doma porazil Augsburg 3:1 a slaví první jarní výhru.

Skóre berlínského derby otevřel až minutu před poločasem po přesném centru Trimmela hlavou Doekhi a v 67. minutě stanovil konečný výsledek Seguin. Union po zimní přestávce potřetí vyhrál, Hertha naopak ani na třetí pokus nebodovala a je předposlední se ztrátou dvou bodů na nesestupové pozice.

Mohuč deklasovala Bochum 5:2 a hattrickem se o to zasloužil útočník Onisiwo. Domácí tým se dočkal výhry po šesti ligových utkáních, soupeři po druhé porážce za sebou patří barážová pozice.

Brémy s Jiřím Pavlenkou v brance zvítězily doma nad Wolfsburgem 2:1. Oba góly vstřelil Füllkrug, ten první z penalty, a s 13 brankami se posunul do čela tabulky kanonýrů. Pavlenku překonal až v 90. minutě náhradník Paredes. Werder uspěl po čtyřech porážkách, Wolfsburg naopak prohrál poprvé po deseti utkáních a na sedmé pozici mu chybí na pohárové příčky dva body.

Pavel Kadeřábek v základní sestavě Hoffenheimu musel strávit domácí porážku 1:4 od Mönchengladbachu. Dvěma góly se na první letošní výhře Borussie podílel Hofmann, domácí čekají na ligové vítězství už osm zápasů.

Německá fotbalová liga - 18. kolo: Brémy - Wolfsburg 2:1 (23. z pen. a 77. Füllkrug - 90. Paredes), Freiburg - Augsburg 3:1 (14. Gregoritsch, 31. Höler, 85. Lienhart - 29. Berisha z pen.), Hertha Berlín - Union Berlín 0:2 (44. Doekhi, 67. Seguin), Hoffenheim - Mönchengladbach 1:4 (80. Bebou - 12. a 38. Hofmann, 83. Stindl, 90.+1 Wolf), Mohuč - Bochum 5:2 (28., 57. a 88. Onisiwo, 1. I Če-song, 18. Widmer - 70. Kunde, 72. Mašovič), Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 1:1 (34. Sané - 69. Kolo Muani).

1. Bayern Mnichov 18 10 7 1 51:16 37
2. Union Berlín 18 11 3 4 31:22 36
3. Lipsko 18 10 5 3 39:24 35
4. Freiburg 18 10 4 4 29:25 34
5. Eintracht Frankfurt 18 9 5 4 37:26 32
6. Dortmund 17 10 1 6 31:25 31
7. Wolfsburg 18 8 5 5 36:22 29
8. Mönchengladbach 18 7 4 7 34:29 25