Bayern porazil Hoffenheim 4:1 a vede Bundesligu o sedm bodů

30. 1. 2021 17:52
Fotbalisté Bayernu Mnichov v 19. kole německé ligy doma porazili Hoffenheim 4:1 a drží si sedmibodový náskok na druhé Lipsko, které porazilo Leverkusen. Za hosty jako náhradník v 59. minutě naskočil reprezentační útočník Patrik Schick, ale proti bývalému týmu se neprosadil.
Christoph Baumgartner z Hoffenheimu se ocitl na zemi po souboji s Benjaminem Pavardem | Foto: Reuters

Bayernu v úvodním poločase zařídili dvoubrankový náskok Jérome Boateng a Thomas Müller, těsně před pauzou snížil Andrej Kramarič. Po změně stran ale favorit drama nepřipustil. Na 3:1 zvýšil Robert Lewandowski svým 24. gólem v ligové sezoně a triumf domácích poté ještě zvýraznil Serge Gnabry, jenž skóroval poprvé od října.

Bavorský gigant oplatil soupeři stejným výsledkem nečekanou zářijovou porážku. Hoffenheim, za který odehrál závěrečnou půlhodinu český obránce Pavel Kadeřábek, je dvanáctý.

Lipsko během nepovedené první půle ani jednou nevystřelilo na branku Bayeru, v 51. minutě se ale Christopher Nkunku prosadil tvrdou ranou. Jeho spoluhráč Alexander Sörloth pak trefil tyčku. Domácí v závěru podržel brankář Péter Gulácsi, který jednou vychytal i nedávného spoluhráče Schicka. Leverkusen prohrál pátý z posledních sedmi bundesligových duelů a spadl na čtvrté místo.

Dortmund po obratu zdolal Augsburg 3:1, zvítězil po třech kolech a poskočil na pátou příčku. Hosty poslal do vedení v 10. minutě André Hahn. Kanonýr Borussie Erling Haaland poté neproměnil penaltu, ale jeho zaváhání odčinil Thomas Delaney a ještě před pauzou srovnal. V 63. minutě dokonal obrat Jadon Sancho a po něm si ještě dal vlastní gól Felix Uduokhai. Na lavičce třináctého Augsburgu zůstali obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Koubek, zraněný záložník Jan Morávek chyběl v nominaci.

Brémy s gólmanem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem doma remizovaly 1:1 s posledním Schalke. Hosté od 38. minuty vedli trefou Omara Mascarella, za Werder čtvrt hodiny před koncem odpověděl Kevin Mohwald. Gól jeho spoluhráče Maximiliana Eggesteina z nastavení byl po zásahu videorozhodčího odvolán kvůli ofsajdu. Brémám patří jedenáctá příčka.

Hertha v obnovené premiéře trenéra Pála Dárdaie prohrála ve Frankfurtu 1:3. Reprezentační záložník Vladimír Darida do hry naskočil až v 89. minutě. Berlínský tým z posledních pěti kol získal jediný bod a v tabulce zůstal čtrnáctý. Dva góly Eintrachtu, který se posunul na třetí pozici, vstřelil útočník André Silva.

Německá fotbalová liga - 19. kolo: Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:1 (32. Boateng, 43. Müller, 57. Lewandowski, 63. Gnabry - 44. Kramarič), Brémy - Schalke 1:1 (77. Mohwald - 38. Mascarell), Dortmund - Augsburg 3:1 (26. Delaney, 63. Sancho, 75. vlastní Uduokhai - 10. Hahn), Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 3:1 (68. a 90.+5 z pen. Silva, 85. Hinteregger - 66. Piatek), Union Berlín - Mönchengladbach 1:1 (31. Knoche - 59. Plea), Lipsko - Leverkusen 1:0 (51. Nkunku).

1. Bayern Mnichov 19 14 3 2 57:26 45
2. Lipsko 19 11 5 3 32:17 38
3. Eintracht Frankfurt 19 8 9 2 38:28 33
4. Leverkusen 19 9 5 5 32:19 32
5. Dortmund 19 10 2 7 38:27 32
6. Wolfsburg 18 8 8 2 27:19 32
7. Mönchengladbach 19 8 8 3 36:29 32
8. Union Berlín 19 7 8 4 34:24 29