Bayern pomohl Plzni, postupují také Real, PSG a United

27. 11. 2013 19:52
Bayern Mnichov v 5. kole základní skupiny Ligy mistrů porazil CSKA Moskva 1:3.
Podívejte se na všechny branky mrazivého duelu v Moskvě, kde Bayern zvítězil v sedmistupňovém mrazu 3:1. | Video: youtube.com

Praha - Fotbalisté Plzně si oddechli, jejich naděje na pohárové jaro ještě žije. Pomohla jim k tomu výhra Bayernu Mnichov 3:1 na hřišti CSKA Moskva, díky níž Viktoria ztrácí na ruský celek ve své základní skupině D stále jen tři body.

Desátou výhrou v elitní soutěži za sebou zároveň Bayern překonal rekord Barcelony ze sezony 2002/03.

Bayern měl už dříve jistý postup stejně jako Manchester City, k nim se dnes připojily Real Madrid, Paris St. Germain a Manchester United. Real i PSG zpečetily postup domácími výhrami v oslabení - španělský velkoklub porazil 4:1 Galatasaray, francouzský celek zdolal 2:1 Olympiakos. "Rudí ďáblové" deklasovali Leverkusen na jeho hřišti 5:0.

Mnichovští v plné sestavě překonali rekord

Bayern neponechal nic náhodě a v moskevské Chimki Areně nastoupil v nejsilnější sestavě, v níž chyběly jen zraněné opory Ribéry, Schweinsteiger a Mandžukič.

Mnichovští šli do vedení už v 17. minutě, kdy otevřel skóre Robben. Krátce po přestávce přidal druhý gól Götze, který při své akci obešel tři protihráče, a vypadalo to na jasnou záležitost.

Jenže 62. minutě snížil z penalty Honda, a tak musel hosty uklidnit o chvíli později Müller, jenž se rovněž trefil ze značky pokutového kopu.

Svěřenci Josepa Guardioly vyhráli i pátý zápas ve skupině a trenérovi pomohli překonat primát jeho někdejšího zaměstnavatele.

Real zvládl vyloučení

Real bez zraněného kanonýra Ronalda nezačal s Galatasarayem na stadionu Santiaga Bernábeua dobře. Ve 26. minutě obránce Ramos těsně před šestnáctkou stáhl Buluta a rozhodčí mu dal červenou kartu.

Oslabený favorit se poprvé prosadil ve 37. minutě zásluhou Baleova precizně provedeného přímého kopu. Vzápětí ale vyrovnal Bulut po povedené asistenci Drogby. Pět minut po pauze vrátil "Bílému baletu" vedení Arbeloa, který pak připravil třetí branku pro Di Maríu. V 81. minutě uzavřel skóre Isco. Španělský tým navázal na vysoké vítězství 6:1 z Turecka.

Vidalův hattrick vystřelil výhru Juve

Juventus v druhém zápase skupiny B porazil v Turíně Kodaň díky hattricku Vidala 3:1, na pátý pokus zvítězil a zachoval své šance na postup ze skupiny B. Domácí poprvé skórovali ve 29. minutě po první Vidalově penaltě. Krátce po pauze sice odpověděl Mellberg, ale po hodině hry Vidal proměnil další pokutový kop a chilský záložník tři minuty poté přidal třetí trefu. Hráči "Stará dámy" se dostali z posledního místa na druhé a k postupu jim příště stačí neprohrát v Istanbulu.

PSG poslal do vedení proti Olympiakosu už v sedmé minutě Ibrahimovic, který se osmou trefou v sezoně LM dotáhl na nejlepšího střelce Ronalda. Favorit si v Paříži zkomplikoval situaci hned v první minutě po přestávce, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Verratti. V 81. minutě sice vyrovnal Manolas, ale další útočník Cavani v poslední minutě zařídil těsný triumf domácích.

Manchester zesměšnil Leverkusen

Manchester United rozhodl o drtivém vítězství v Leverkusenu už v prvním poločase. V rozmezí osmi minut se prosadili Valencia a vlastním gólem Spahič. Na obou brankách měl podíl Rooney, který byl vidět i po změně stran. V 66. minutě jeho střelu dorazil Evans a v 77. minutě našel anglický útočník hlavičkujícího Smallinga. Dvě minuty před koncem dokonal debakl Bayeru Nani.

Reprezentační záložník Tomáš Hübschman sledoval z lavičky jasnou výhru Šachtaru Doněck 4:0 nad outsiderem San Sebastianem. O všechny branky ukrajinského týmu se postarali Brazilci: trefili se Luiz Adriano, Alex Teixeira a dvakrát Douglas Costa.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Šachtar Doněck - San Sebastian 4:0 (1:0)
Branky: 68. a 87. Douglas, 37. L. Adriano, 48. A. Teixeira. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

Leverkusen - Manchester United 0:5 (0:2)
Branky: 22. Valencia, 30. vlastní Spahič, 66. Evans, 77. Smalling, 88. Nani. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

1. Manchester United 5 3 2 0 11:3 11
2. Šachtar Doněck 5 2 2 1 7:5 8
3. Leverkusen 5 2 1 2 8:10 7
4. San Sebastian 5 0 1 4 1:9 1

Skupina B:

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 4:1 (1:1)
Branky: 37. Bale, 51. Arbeloa, 63. Di María, 81. Isco - 38. Bulut. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 26. Ramos (Real).

Juventus Turín - FC Kodaň 3:1 (1:0)
Branky: 29. z pen., 60. z pen. a 63. Vidal - 56. Mellberg. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

1. Real Madrid 5 4 1 0 18:5 13
2. Juventus Turín 5 1 3 1 9:8 6
3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3 7:14 4
4. FC Kodaň 5 1 1 3 4:11 4

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Benfica Lisabon 2:3 (1:1)
Branky: 19. Mbemba, 77. Bruno - 34. Matič, 52. vlastní Mbemba, 90. Rodrigo. Rozhodčí: Orsato (It.).

Paris St. Germain - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Branky: 7. Ibrahimovic, 90. Cavani - 81. Manolas. Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 46. Verratti (PSG).

1. Paris St. Germain 5 4 1 0 15:3 13
2. Olympiakos Pireus 5 2 1 2 7:7 7
3. Benfica Lisabon 5 2 1 2 6:7 7
4. Anderlecht 5 0 1 4 3:14 1

Skupina D:

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)
Branky: 62. Honda z pen. - 17. Robben, 56. Götze, 65. Müller z pen. Rozhodčí: Gautier (Fr.).
Sestava CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Milanov (90. Vitinho) - Zuber (69. Elm), Honda, Tošič - Musa (80. Bazeljuk). Trenér: Sluckij.

1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 15:2 15
2. Manchester City 5 4 0 1 15:8 12
3. CSKA Moskva 5 1 0 4 7:15 3
4. Viktoria Plzeň 5 0 0 5 4:16 0