Bayern poprvé v sezoně zaváhal. Ztratil body ve Freiburgu

27. 8. 2013 20:45
Pep Guardiola poprvé v novém ročníku Bundesligy poprvé se svým týmem ztratil body. | Foto: Reuters

Freiburg - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v předehrávce 4. kola německé Bundesligy na hřišti Freiburgu 1:1, a poprvé v novém ročníku soutěže tak ztratili body.

Bavorský tým dlouho vedl, když se ve 33. minutě trefil Shaqiri, v 86. minutě však za domácí tým srovnal Höfler.

Bayern se sice díky získanému bodu a 29. bundesligovému zápasu bez porážky v řadě posunul do čela tabulky, o víkendu ho však mohou předstihnout hned čtyři soupeři. Freiburg má na kontě dva body a zůstává v tabulce čtrnáctý.

Obhájce titulu čeká v pátek v Praze zápas Superpoháru UEFA proti Chelsea. Ta v generálce rovněž remizovala, v pondělí hrála 0:0 na hřišti Manchesteru United.

Bayern své opory šetřil

Právě kvůli nahuštěnému programu udělal trenér Bayernu Pep Guardiola oproti sobotnímu vítěznému duelu s Norimberkem sedm změn v sestavě.

V základní jedenáctce chyběli například kapitán Philipp Lahm, špílmachr Franck Ribéry nebo Nizozemec Arjen Robben.

Nicméně i "B-tým" Bayernu se dostal do vedení jako první. O úvodní gól utkání se ve 33. minutě postaral švýcarský reprezentant Xherdan Shaqiri.

V průběhu druhého poločase poslal Guardiola na trávník Lahma i Ribéryho, ale paradoxně v silnější sestavě Bayern inkasoval.

O vyrovnání týmu, který má údajně v nejbližších dnech posílit český reprezentant Vladimír Darida, se čtyři minuty před koncem řádné hrací doby zasloužil prvním bundesligovým gólem Nicolas Höfler.