25. 10. 2009 20:21
Frankfurt na body nakonec nedosáhl
Arjen Robben zajistil Bayernu srovnání na 1:1
Arjen Robben zajistil Bayernu srovnání na 1:1 | Foto: Hertha Berlín

Mnichov - Fotbalisté Frankfurtu sahali po senzaci, když na půdě Bayernu Mnichov vedli 1:0. Bavorský velkoklub ale v sobotním zápase 10. kole německé ligy dokázal v posledních minutách skóre otočit a vyhrál 2:1.

Vítěznou branku vstřelil stoper Van Buyten dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Jako první se radovali hosté, které do vedení poslal po hodině hry útočník Meier.

Vedení Frankfurtu ale vydrželo jen 10 minut, než vyrovnal střídající Nizozemec Robben.

Rozhodnutí přinesla 88. minuta, kdy zařídil Bayernu těsné vítězství Belgičan Van Buyten a zastoupil opět matné domácí útočníky. V dresu hostů se neprosadil útočník Martin Fenin, který přišel na trávník v 77. minutě.

Hoffenheim porazil Norimberk jasně 3:0 a po dvou prohrách za sebou opět naplno bodoval.

Domácí rozhodli utkání už v první půli, v níž se v rozmezí čtyř minut prosadili obránce Eichner a bosenský útočník Ibiševič. Po přestávce uzavřel skóre střídající Argentinec Zuculini.

Ve špatných výkonech pokračují fotbalisté Stuttgartu, kteří prohráli v Hannoveru 0:1 a už čtyři soutěžní zápasy nebodovali. V ligové tabulce se tým krčí až na 14. pozici a pozice trenéra Markuse Babbela je čím dál více ohrožená.

Hannoveru zařídil vítězství jedinou brankou ve 30. minutě útočník z Pobřeží slonoviny Ya Konan. Jeho spoluhráč Jiří Štajner překonal zdravotní problémy a odehrál 85 minut.

Drobný vychytal úřadujícího mistra

Návrat českého brankáře Jaroslava Drobného po zranění pomohl fotbalistům Herthy Berlín ukončit sérii osmi ligových porážek v řadě.

Drobný, který kvůli problémům se svalem chyběl v předchozích čtyřech zápasech, vychytal obávané útočníky úřadujícího mistra Wolfsburgu a pomohl Hertě k bezbrankové remíze. Berlínský celek však nadále zůstává na dně tabulky.

Během Drobného absence vyzkoušela Hertha oba náhradní brankáře, ti však nepřesvědčili a ve čtyřech zápasech inkasovali dohromady 15 gólů.

Návrat Drobného nyní pomohl zlepšit defenzivu, se kterou si hráči Wolfsburgu v čele s Džekem a Martinsem nedokázali poradit.