Bayern musel oslavy titulu odložit, i když v Mohuči vyhrál

22. 3. 2014 18:13
Bayern Mnichov mohl v 26. kole slavit titul, kvůli výhrám Dortmundu a Schalke se ale oslavy odkládají.
Fanoušci Bayernu Mnichov před utkáním s Mohučí.
Fanoušci Bayernu Mnichov před utkáním s Mohučí. | Foto: Reuters

Mohuč - Mistrovské oslavy fotbalistů Bayernu Mnichov se prozatím odkládají. Schalke s Dortmundem totiž v 26. kole bundesligy také vyhrály a udržely se ve hře o německý titul. Bayern měl navíc v Mohuči namále, na gól tam čekal do 82. minuty.

Bavorský velkoklub je blízko obhajoby mistrovského primátu, osm kol před koncem má v čele tabulky náskok 23 bodů. V sezoně válcuje jednoho soupeře za druhým, ovšem Mohuč v obraně s českým zadákem Zdeňkem Pospěchem mu byla hodně nepříjemným protivníkem. A to přesto, že se do sestavy Bayernu vrátili třeba kapitán Lahm či Francouz Ribéry.

Kamerunský záložník Choupo-Moting dokonce na začátku druhé půle trefil tyč, gólman hostů Neuer se za jeho táhlou ranou jen bezmocně ohlédl. Bayern přidal, ovšem Mohuč na to zareagovala sestavením pětičlenného obranného šiku a schylovalo se k překvapení.

Cestu k 18. bundesligové výhře v řadě otevřel hvězdnému týmu Pepa Guardioly až v 82. minutě Schweinsteiger netradičně hlavou. Výhru zpečetil střídající Götze poté, co Ribéry udělal kličku gólmanovi.

Bayern tak skóroval v 63. ligovém zápase v řadě a už jen jeden duel mu chybí k vyrovnání rekordu předních evropských soutěží, který drží Barcelona. V úterý na hřišti Herthy Berlín může navíc sedm kol před koncem získat titul nejrychleji v historii bundesligy. Tentokrát už mu k tomu stačí jakákoli výhra bez ohledu na výsledky konkurentů.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Hannover - Dortmund 0:3 (43. Hummels, 52. Lewandowski, 90+1. Reus), Mohuč - Bayern Mnichov 0:2 (82. Schweinsteiger, 86. Götze), Schalke - Braunschweig 3:1 (17. Goretzka, 65. Huntelaar, 90+4. Szalai - 81. Kessel), Stuttgart - Hamburk 1:0 (69. Maxim), Wolfsburg - Augsburg 1:1 (81. Olič - 43. Werner), Mönchengladbach - Hertha Berlín 3:0 (28. Arango, 32. vlastní Ramos, 40. Raffael).

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.